Matka dostala za vraždu šesti novorozenců doživotí

ČTK ČTK
21. 4. 2015 6:20
Své činy zdůvodnila tím, že byla příliš závislá na metamfetaminu, než aby se mohla o potomky starat.
Ilustračni foto.
Ilustračni foto. | Foto: Thinkstock

Salt Lake City - Matka z amerického státu Utah byla odsouzena k doživotnímu vězení za vraždy šesti svých dětí, které zbavila života krátce po porodu.

Své činy zdůvodnila tím, že byla příliš závislá na metamfetaminu, než aby se mohla o potomky starat. Podle policie se jí podařilo těhotenství i porody tajit i před příbuznými, uvedla agentura AP.

Čtyřicetiletá Megan Huntsmanová vypověděla, že šest svých potomků buď uškrtila, nebo udusila hned poté, co se v průběhu let 1996 až 2006 narodili.

Chladné, vykalkulované vraždy

Dětská tělíčka podle policie žena zabalila do ručníku či do trička, dala do plastového pytle a uložila do lepenkové krabice v garáži domu jižně od Salt Lake City v Utahu.

"Byly to chladné, vykalkulované vraždy. Jde o ženu, která byla pozoruhodně, neuvěřitelně netečná a bezcitná," řekl u soudu žalobce Jeff Buhman.

Zatímco soudní síň byla podle AP během závěrečného líčení plná emocí, samotná obžalovaná reagovala na slova soudu chladně.

Soudce se rozhodl pro vyšší trest, než požadovala obhajoba výměnou za přiznání, která předešla déle trvajícímu procesu. Soudce během líčení prohlásil, že byl činy znechucen, a když se o případu loni doslechl, doufal prý, že nebude přiřazen právě jemu.

Odsouzená může požádat o podmínečné propuštění nejdříve po 15 letech.

Manžel zřejmě o ničem nevěděl

První z těl objevil před rokem v garáži Huntsmanové manžel Darren West, který s ní dlouhodobě nežije. Když jí zavolal, řekla mu, že jde o její dítě.

Policie následně objevila i ostatky dalších novorozenců včetně sedmého dítěte, které se však podle vyšetřovatelů již narodilo mrtvé.

V domě, kde byly ostatky nalezeny, žijí i tři dcery Huntsmanové.

Podle policistů žili manželé ještě spolu, když k vraždám došlo, manžel odsouzené ženy ale nejspíš o ničem nevěděl, stejně jako další z jejích příbuzných a blízkých.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Johannesburgu se našly nejstarší známé pozůstatky Homo erectus

V jeskynním komplexu Drimolen u Johannesburgu v Jihoafrické republice se našly nejstarší známé pozůstatky Homo erectus, který možná jako první migroval z Afriky do zbytku světa a je jedním z přímých předchůdců moderního člověka. Zároveň je to první takový nález v Jihoafrické republice, píše dnes BBC.

Výsledky výzkumu, který prováděl Andy Herries z australské univerzity La Trobe v Melbourne s týmem vědců, jsou popsány ve studii zveřejněné dnes v časopise Science.

Dosud se mělo za to, že Homo erectus pochází z východní Afriky, ale soudě podle nového nálezu by mohl ve skutečnosti pocházet z jihu afrického kontinentu, odtud migrovat na severovýchod a sever Afriky a nakonec osídlit i zbytek světa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy