Pákistánské letadlo se zřítilo na severu země. Na palubě bylo 48 lidí, neštěstí nikdo nepřežil

ČTK Zahraničí Reuters ČTK, Zahraničí, Reuters
Aktualizováno 7. 12. 2016 19:35
Letoun pákistánské společnosti PIA zmizel z radarů krátce po startu na severu země. Podle tamních médií letěl z Čitrálu do pákistánské metropole Islámábádu. Agentuře Reuters to potvrdil představitel místní policie Laik Šáh. Na palubě bylo 48 lidí, nehodu nikdo nepřežil. Společnost PIA má za sebou tragické nehody v letech 2006 a 2010, Evropská unie v minulosti kvůli technickému stavu strojů nepovolovala PIA přistávat na letištích svých členských zemí.
Letadlo společnosti Pakistan International Airlines.
Letadlo společnosti Pakistan International Airlines. | Foto: Reuters

Islámábád – Letadlo společnosti Pakistan International Airlines (PIA) se 48 lidmi na palubě se ve středu zřítilo v severním Pákistánu na vnitrostátní lince do metropole Islámábádu. Nehodu nikdo nepřežil, oznámily tamní úřady. Příčina neštěstí zatím nebyla objasněna, vyšetřování pokračuje.

Stroj po startu z města Čitrál ztratil kontakt s pozemní letovou kontrolou a zmizel z radarů. Spadl údajně v oblasti města Abbottábád, asi 100 kilometrů severně od Islámábádu.

Na místě neštěstí prohledává trosky a pátrá po tělech obětí asi 500 vojáků, lékařů a záchranářů, kterým se již povedlo nalézt ostatky 40 lidí. Podle oficiálních seznamů letecké společnosti bylo na palubě 48 lidí včetně pěti členů posádky a pozemního inženýra.

Lidé na letišti v Rávalpindí sledují zprávy o pádu letadla.
Lidé na letišti v Rávalpindí sledují zprávy o pádu letadla. | Foto: Reuters

Zástupce policie Saíd Vazír v pákistánské televizi řekl, že podle místních obyvatel bylo letadlo už před dopadem na zem v plamenech. Trosky jsou roztroušené všude kolem. Podle vládního činitele pro letectví Irfána Ilahího mělo problémy s motorem, ale zatím je prý brzy na to, aby šlo určit přesnou příčinu neštěstí.

Na seznamu cestujících byl uveden také Džunaid Džamšíd, známý zpěvák, který úspěšnou kariéru člena první velké pákistánské rockové skupiny z 90. let vyměnil za post muslimského kazatele.

V roce 2010 zahynulo při neštěstí letadla pákistánské společnosti Airblue na trase mezi městem Karáčí a Islámábádem 152 osob.

Společnost PIA má za sebou tragické nehody v letech 2006 a 2010, Evropská unie v minulosti kvůli technickému stavu strojů nepovolovala PIA přistávat na letištích svých členských zemí.

 

Právě se děje

Další zprávy