Zpravodajský web Axios napsal, že McGahn byl při vyšetřování ruského vměšování do posledních prezidentských voleb klíčovým svědkem zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera. Absolvoval přes 30 hodin výslechů a federálním vyšetřovatelům řekl, že na něj Trump opakovaně tlačil, aby zařídil Muellerův konec v pozici šéfa vyšetřování. Trump po něm prý také chtěl, aby následně popřel, že takové instrukce dostal.
Agentura Reuters označuje dnešní žalobu za nejnovější krok demokratů ve sněmovně k zahájení impeachmentu. Minulý týden právní výbor požádal soud o umožnění přístupu k utajovaným dokumentům z Muellerovy zprávy. Podle předsedy výboru Jerryho Nadlera bude výsledek obou žalob pravděpodobně známý do konce října.
Podle Reuters si demokraté od žalob slibují nabourání dosavadní strategie Bílého domu, který nařizuje bývalým i současným Trumpovým poradcům, aby v Kongresu nesvědčili a aby zákonodárcům neposkytovali interní dokumenty. McGahna pak vnímají jako osobu, jejíž svědectví by mohlo být pro Trumpa pohromou.
"Don je přesvědčen, že nebyl svědkem žádného porušování zákona," reagoval dnes v prohlášení McGahnův právník. Americký prezident prý svému poradci nařídil nevypovídat v Kongresu, pokud se Bílý dům s právním výborem nedohodne na podmínkách slyšení. "Don se bude řídit instrukcemi svého bývalého klienta, nerozhodnou-li federální soudy jinak," píše se v prohlášení.