KLDR uspořádala před zahájením olympiády vojenskou přehlídku. Nacvičovalo ji přes 10 tisíc vojáků

ČTK ČTK
8. 2. 2018 8:37
Zatím není jasné, zda promluvil vůdce Kim Čong-un, jak to dělával při podobných příležitostech v minulosti.
KLDR uspořádala před zahájením olympiády vojenskou přehlídku | Video: Asociated Press

Pchjongjang - Severní Korea uspořádala v Pchjongjangu vojenskou přehlídku k 70. výročí vytvoření své stálé armády. Podle agentury AP přehlídku několik týdnů nacvičovalo přes 10 tisíc vojáků, stejně jako množství civilistů s plastovými kyticemi trénovalo na pchjongjangských náměstích vyvolávání hesel.

Podle jihokorejských zdrojů se přehlídky buď jako přímí účastníci, nebo jako diváci zúčastnily desítky tisíc lidí. Zatím není jasné, zda promluvil vůdce Kim Čong-un, jak to dělával při podobných příležitostech v minulosti. Jisté ani není, zda KLDR předvedla mezikontinentální balistické rakety.

Přehlídka se konala den před zahájením zimních olympijských her v Jižní Koreji. KLDR na olympiádu do jihokorejského Pchjongčchangu vyslala svou delegaci a oznámení o severokorejské účasti na olympiádě snížilo napětí na Korejském poloostrově po opakovaných severokorejských raketových a jaderných testech.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Zeman i Babiš tento týden vystoupí s projevy v ČT

Prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden vystoupí s projevy v České televizi. Televize o tom informovala v rámci změn ve svém programu. Babiš by měl promluvit ve čtvrtek ve 20:05, Zeman pak v neděli v poledne. Prezident vystoupil s projevem naposledy 19. března v televizi Prima. 

Další zprávy