Olympiáda obrazem: Fanoušci kvůli mrazu vrací vstupenky. Pořadatelé rozdají tisíce čepic a dek

Přípravy na XXIII. zimní olympijské hry vrcholí.
Pořadatelé olympiády v jihokorejském Pchjongčchangu finišují s přípravami.
V pořadí XXIII. zimní olympijské hry startují v pátek 9. února.
Jako každá olympiáda bude i tato nejen přehlídkou famózních sportovních výkonů, ale také velkolepou show.
Obzvlášť náročné jsou přípravy na zahajovací ceremoniál. Na něm by měla podle některých médií vystoupit například jihokorejská rocková kapela Guckkasten nebo pěvecké dívčí duo Bolbbalgan4.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
7. 2. 2018 12:36
V jihokorejském Pchjongčchangu vrcholí přípravy na páteční slavnostní zahájení zimních olympijských her. Komplikují je teploty hluboko pod bodem mrazu nebo hrozba ze strany KLDR. A to i navzdory sbližování obou zemí a účasti severokorejských sportovců na hrách. Olympiádu proto pohlídá rekordních 60 tisíc příslušníků bezpečnostních složek. Podívejte se, jak pořadatelé tento svátek sportu chystají.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy