Miluje Kim svou zemi? Severokorejci umírají na popravišti i hladem, v gulagu často končí celá rodina

Na summitu s Donaldem Trumpem rozdával severokorejský diktátor úsměvy a pasoval se do role mírotvůrce. Trump o něm řekl, že je to muž, který "miluje svou zemi". Přitom Kim Čong-un v KLDR vládne s extrémní brutalitou. Severní Korea zůstává jednou z nejrepresivnějších totalitních zemí světa. Statisíce lidí zde skončily v gulazích, vládne tu kult osobnosti vůdce a vyžaduje se absolutní loajalita vůči režimu. Projděte si přehlednou grafiku.
Foto: University Museum and Art Gallery, The University of Hong Kong

Křesťanství jako vážná hrozba pro režim

Režim podle OSN považuje křesťanství za "velmi vážnou hrozbu", protože poskytuje "platformu pro sociální a politickou organizaci a interakci mimo státní sféru".

Hlásit se ke křesťanství je proto v Severní Koreji zakázáno a porušení tohoto zákazu se tvrdě trestá. Vyznávat křesťanství se zde považuje za stejně závažný zločin jako třeba pokus o útěk za hranice KLDR. Křesťanští misionáři často končí v gulagu.

Křesťanská organizace Otevřené dveře (Open Doors) ve své letošní zprávě označila Severní Koreu za nejhorší stát pro křesťany. Vyzvala také věřící ke 24hodinové modlitbě a půstu během úterního summitu Kim Čong-una a Donalda Trumpa.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Policie v Rusku zadřela před univerzitou dvacet lidí. Protestovali proti novému zákonu

Ruská policie dnes zadržela dvě desítky demonstrantů, kteří u budovy Moskevské státní univerzity protestovali proti novému zákonu o osvětě. Oznámil to list Kommersant. V budově univerzity se zrovna debatovalo s jedním z poslanců o zákonu, který kritizují představitelé školství, ekologie, kultury a informačních technologií. Mezi zadrženými se ocitl i jeden z poslanců moskevského sněmu.

Další zprávy