Obrazem: Vtip o nadváze a Kimova angličtina. Nejlepší momenty klíčového summitu

Obrazem: Vtip o nadváze a Kimova angličtina. Nejlepší momenty klíčového summitu
Severokorejský diktátor míří ulicemi Singapuru na summit s Donaldem Trumpem.
...
Sedí v limuzíně značky Mercedes.
Jeho ochranka si každého kolemjdoucího natáčí.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
Aktualizováno 12. 6. 2018 9:54
V Singapuru se na přelomové schůzce poprvé v historii sešel úřadující americký prezident Donald Trump s Kim Čong-unem, lídrem KLDR. Summit provázely úsměvy a Trumpova chvála na "skvělé vztahy" mezi oběma zeměmi. Podívejte se na nejlepší snímky ze schůzky.
Americký prezident Donald Trump a severokorejský lídr Kim Čong-un si potřásli rukou | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump odložil kvůli koronaviru summit G7, chce pozvat také Austrálii či Rusko

Americký prezident Donald Trump oznámil, že se rozhodl přeložit summit skupiny G7 z konce června na podzim. Kromě členských zemí chce pozvat také Austrálii, Rusko, Jižní Koreu a Indii. Informovala o tom agentura Reuters.

Do skupiny hospodářsky nejvyspělejších států světa G7 patří kromě USA rovněž Itálie, Japonsko, Kanada, Francie, Británie a Německo. Trump, který skupině G7 letos předsedá, tento týden prohlásil, že by nebyl lepší příklad znovuotevření světa po pandemii covidu-19 než uspořádání summitu vůdců zemí skupiny G7 v USA ke konci června. V sobotu ale agentura Reuters napsala, že kvůli přetrvávající hrozbě nákazy koronavirem Trumpovu pozvánku na červen odmítla německá kancléřka Angela Merkelová.

Šéf Bílého domu přitom podotkl, že současný formát skupiny G7 je "velmi zastaralý" a neodráží patřičně dění ve světě. Skupina by podle něj mohla být rozšířena například o Rusko, Austrálii, Jižní Koreu a Indii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy