Jih Japonska postihlo silné zemětřesení, zemřeli nejméně dva lidé

ČTK ČTK
14. 4. 2016 21:53
Série zemětřesení o síle až 6,5 stupně dnes postihla jih Japonska zhruba deset kilometrů východně od města Kumamoto. Dvacítka budov se zřítila, někde vypukly požáry, nejméně dva lidé zahynuli a stovky dalších utrpěly zranění. Nehrozí ale přívalová vlna cunami, informovaly japonské úřady. V postižené oblasti jsou tři jaderné elektrárny, ale žádné problémy nehlásí. Z obavy před dalšími otřesy byl preventivně omezen provoz rychlovlaků. Japonský premiér Šinzó Abe řekl, že úřady nyní mapují situaci. Bližší informace o obětech a škodách se očekávají ráno (v noci na pátek SELČ).
Zemětřesení v Japonsku v roce 2011, ilustrační foto.
Zemětřesení v Japonsku v roce 2011, ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy