Japonsko pustoší tajfun a povodně. Z Fukušimy proudí do oceánu kontaminovaná voda

Japonsko pustoší tajfun a povodně. Z Fukušimy proudí do oceánu kontaminovaná voda
Město Moso v prefektuře Ibaraki je zcela zaplavené rozvodněnou řekou Kinugawa.
Dalších přinejmenším 26 lidí je nezvěstných.
Skutečná bilance neštěstí ale může být mnohem tragičtější.
Mluvčí elektrárenské společnosti TEPCO, vlastnící zemětřesením poničenou jadernou elektrárnu Fukušima, navíc přiznal, že vydatné lijáky zapříčinily i masivní únik kontaminované vody do oceánu.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
11. 9. 2015 18:00
Domovy musely opustit stovky tisíc obyvatel největšího japonského ostrova Honšú. Mluvčí elektrárenské společnosti TEPCO, vlastnící poničenou jadernou elektrárnu Fukušima, přiznal, že lijáky zapříčinily masivní únik kontaminované vody do oceánu. To nejhorší ale může teprve přijít. Tajfun míří nad elektrárnu.

Tokio/Fukušima - Japonsko postihly rozsáhlé záplavy a sesuvy původy způsobené tajfunem Etau, který se ve středu přehnal přes ostrov Honšú.

Domovy musely opustit stovky tisíc obyvatel prefektury Mijagi. Nejhůře postižené je zřejmě město Džósó, evakuovány však musely být i některé čtvrti Tokia.

Mluvčí elektrárenské společnosti TEPCO vlastnící jadernou elektrárnu Fukušima - kterou v roce 2011 fatálně poničilo zemětřesení a následná vlna tsunami - navíc přiznal, že vydatné lijáky zapříčinily i masivní únik kontaminované vody do oceánu.

Podívejte se, jaké škody přírodní živel v Japonsku napáchal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy