Mezi artefakty muzea je také text poslední zprávy, kterou Cohen poslal v den svého zatčení o schůzce generálního štábu syrské armády. Izrael přitom stále pátrá po místě, kde Syřané v roce 1965 Kohena pohřbili.
Kohen, který uměl dobře arabsky, protože se narodil v Egyptě, se infiltroval mezi vlivné Syřany přes syrskou exilovou komunitu v Argentině. Podařilo se mu proniknout na počátku šedesátých až do blízkosti syrského prezidenta a téměř se stal syrským ministrem obrany. Kromě jiného dokázal vyfotografovat syrské obranné linie na hranicích s Izraelem.
V roce 1965 jej však Syřané odhalili díky technice, kterou jim poskytl Sovětský svaz. Kohena popravili na hlavním náměstí v Damašku, jeho tělo pak zmizelo.
Exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) uvedla, že ruští vojáci v únoru na hřbitově v palestinském uprchlickém táboře Jarmúk, který se nachází jižně od Damašku, hledali těla dvou izraelských vojáků a slavného špiona Kohena. Podle šéfa SOHR Ramího Abdar Rahmána ruské síly "odebraly vzorky exhumovaných ostatků, aby provedly testy DNA a ověřily totožnost těl".
Nejmenovaný palestinský novinář a aktivista, který žije v Damašku, agentuře AFP řekl, že místní obyvatelé na hřbitově tábora viděli ruské vojáky.
"Je jisté, že tělo Eliho Kohena v táboře není (…) a že bylo přepraveno na bezpečné místo," řekl AFP nejmenovaný vysoce postavený představitel palestinské frakce, který sídlí v Damašku.
Zájem o Kohenův příběh podnítil nedávná úspěšná filmová série Agent (The Spy), odvysílaná streamovací službou Netflix. Izraelského špióna v ní ztvárnil britský herec a komik Sacha Baron Cohen.