Islámský stát zaútočil na povstalce, které podporuje USA. Nejméně 28 jich zabil

ČTK ČTK
20. 6. 2016 21:44
Ozbrojenci z hnutí Islámský stát v pondělí zaútočili na povstalce podporované USA, kteří se snaží dobýt město Manbidž na severu Sýrie. Islamisté získali kontrolu nad třemi vesnicemi jižně od obléhaného města a usmrtili nejméně 28 povstalců, uvedla agentura Reuters s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva, která situaci v zemi monitoruje z Británie. Radikálové rovněž zabili blíže neupřesněné množství obyvatel těchto vesnic. Proti Islámskému státu stojí koalice opozičních skupin, která si říká Demokratické síly Sýrie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 56 minutami

Dálnici D4 směrem na Prahu uzavřely na tři hodiny dvě dopravní nehody

Kvůli dvěma na sobě nezávislým nehodám mezi Příbramí a Dobříší byla ráno zhruba tři hodiny uzavřena dálnice D4 ve směru na Prahu. Policie odkláněla dopravu na sjezdu číslo 41 u Dubence, zpět na dálnici se auta vrací na exitu 32. Objízdná trasa vede po souběžné silnici přes obec Obořiště.

Při nehodách se nikdo nezranil, řekla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová. K haváriím došlo na 34. kilometru kolem 05:30. Podle mluvčí do sebe při jedné jedné z nehod narazila tři auta, při druhé dva vozy. Příčinu havárií policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy