Syrská stíhačka ruské výroby se po startu zřítila. Zřejmě šlo o technickou závadu

ČTK ČTK
19. 6. 2016 13:08
Syrský vojenský letoun se zřítil krátce po startu z letiště v Hamá, podle armádních zdrojů nehodu způsobila technická závada. Oznámila to v neděli syrská státní média. Nejmenovaný povstalecký zdroj agentuře Reuters řekl, že havarovaný stroj byla ruská stíhačka MiG-21. Informace ale nebylo možné ověřit z nezávislých zdrojů. Od začátku letošního roku se v Sýrii zřítilo několik bojových letadel ruské výroby. Většinou kvůli technickým problémům, které bezpečnostní analytici připsali stáří letadel.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 36 minutami

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy