Irsko chce od Británie jasnější návrh o podobě společné hranice po brexitu, dohoda pořád není hotová

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 11. 2017 22:23
Dublin doufá, že se stihne s Londýnem do prosincového termínu dohodnout na podobě společné hranice po odchodu Británie z Evropské unie, dostatečný pokrok ale prý dosud nenastal. Irsko podle svého ministra zahraničí Simona Coveneyho potřebuje od britské vlády jasnější návrh. Dohoda o hranici mezi Severním Irskem a zbytkem ostrova patří spolu s předložením přijatelné částky za urovnání unijních závazků Británie ke třem bodům, jejichž vyřešením Brusel podmiňuje posunutí vyjednávání kolem brexitu do fáze rozhovorů o budoucích obchodních vztazích. O tomto kroku budou lídři členských zemí EU jednat v polovině prosince. Třetí ožehavou oblastí je zajištění práv unijních občanů žijících v Británii.
Brexit - ilustrační foto.
Brexit - ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 9 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy