Poslanci kritizují Mayovou za stanovení přesného data brexitu. Zhoršujete pozici vyjednávačů, tvrdí

ČTK ČTK
14. 11. 2017 20:30
Opoziční labouristé i několik konzervativců mezi poslanci britského parlamentu kritizovalo premiérku Theresu Mayovou za to, že chce do zákona o odchodu země z Evropské unie uvést jeho přesné datum. Zatímco vláda se zaštiťovala tím, že stanovení nejen přesného data, ale i hodiny přináší "maximum jistoty", bývalý ministr konzervativních vlád Ken Clarke to označil za obyčejnou hloupost. Další konzervativec Dominic Grieve uvedl, že vyjednávači budou mít svázané ruce. Labouristé oznámili, že proti tomu budou rozhodně hlasovat. Mayová v článku pro list The Telegraph napsala, že země opustí EU 29. března 2019 ve 23:00 GMT. Zdůvodnila to potřebou vyloučit pochybnosti, zda brexit bude, či nikoli.
Theresa Mayová.
Theresa Mayová. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Výbuch v Afghánistánu zabil nejméně 30 vojáků

Nejméně 30 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy