Identifikace 150 obětí zříceného německého airbusu skončila

ČTK ČTK
19. 5. 2015 17:55
Letoun Airbus A320 se 24. března zřítil ve francouzských Alpách a v jeho troskách zahynulo všech 150 lidí na palubě.
Vyšetřovatel na místě pádu Airbusu.
Vyšetřovatel na místě pádu Airbusu. | Foto: Reuters

Düsseldorf  - Identifikace všech 150 obětí březnového zřícení airbusu německé společnosti Germanwings byla dokončena. Potvrdila to podle agentury DPA německá policie s odvoláním na identifikační komisi ve Francii.

Příbuzní obětí byli o výsledcích práce komise znovu informováni a potvrzující informace jim byly tlumočeny za přítomnosti psychologů.

Letoun Airbus A320 mířící z Barcelony do Düsseldorfu se 24. března zřítil ve francouzských Alpách a v jeho troskách zahynulo všech 150 lidí na palubě.

Vyšetřovatelé tvrdí, že pád zřejmě záměrně způsobil druhý pilot. Ten před zřícením stroje zamkl zevnitř dveře kokpitu a zabránil tak kapitánovi v návratu z toalety.

Pilot zříceného airbusu měl psychické problémy včetně depresí, ale v práci se to snažil tajit. Po nehodě evropské aerolinky nařídily, aby byli v kokpitu vždy nejméně dva lidé. Některé společnosti, včetně ČSA a firmy Travel Service, toto pravidlo dodržovaly už dříve.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy