Identifikace 150 obětí zříceného německého airbusu skončila

ČTK ČTK
19. 5. 2015 17:55
Letoun Airbus A320 se 24. března zřítil ve francouzských Alpách a v jeho troskách zahynulo všech 150 lidí na palubě.
Vyšetřovatel na místě pádu Airbusu.
Vyšetřovatel na místě pádu Airbusu. | Foto: Reuters

Düsseldorf  - Identifikace všech 150 obětí březnového zřícení airbusu německé společnosti Germanwings byla dokončena. Potvrdila to podle agentury DPA německá policie s odvoláním na identifikační komisi ve Francii.

Příbuzní obětí byli o výsledcích práce komise znovu informováni a potvrzující informace jim byly tlumočeny za přítomnosti psychologů.

Letoun Airbus A320 mířící z Barcelony do Düsseldorfu se 24. března zřítil ve francouzských Alpách a v jeho troskách zahynulo všech 150 lidí na palubě.

Vyšetřovatelé tvrdí, že pád zřejmě záměrně způsobil druhý pilot. Ten před zřícením stroje zamkl zevnitř dveře kokpitu a zabránil tak kapitánovi v návratu z toalety.

Pilot zříceného airbusu měl psychické problémy včetně depresí, ale v práci se to snažil tajit. Po nehodě evropské aerolinky nařídily, aby byli v kokpitu vždy nejméně dva lidé. Některé společnosti, včetně ČSA a firmy Travel Service, toto pravidlo dodržovaly už dříve.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
Další zprávy