Foto: Bez lan to nejde. Mrtvé z airbusu hledají horolezci

Foto: Bez lan to nejde. Mrtvé z airbusu hledají horolezci
Trosky leží na ploše půldruhého hektaru.
Ty největší mají podle záchranářů velikost dveří od auta.
Terén je velmi těžce dostupný...
Foto: Reuters
Michal Žák Reuters Michal Žák, Reuters
27. 3. 2015 10:29
Zatímco na příkrých svazích Alp pokračuje pátrání po ostatcích lidí z letounu Germanwings, na jih Francie přijíždějí příbuzní obětí. Podívejte se.

Seyne-les-Alpes - Stovky záchranářů už třetím dnem pracují na svazích Alp na jihu Francie, kde havaroval Airbus A320 německé společnosti Germanwings.

Pátrací operaci komplikuje mimořádně těžký terén, takže nezbytnou součástí jsou i lana či horolezecké mačky. Kromě hledání ostatků se snaží najít druhou černou skříňku.

Pátrací týmy dosud našly 400 až 600 částí lidských těl. "Dosud jsme nevyzvedli jedno jediné tělo celé," konstatoval dnes kriminalistický expert Patrick Touron.

Nedaleko místa tragédie, která si v úterý vyžádala 150 životů, se sjíždějí příbuzní obětí.

Podívejte se na snímky z místa.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy