pád letadla

U Břeclavi spadlo malé letadlo, jeden člověk se lehce zranil

Malé letadlo spadlo v neděli u Břeclavi do kukuřičného pole, řekl mluvčí policie Pavel Šváb. V letadle byli dva lidé. Jeden člověk se lehce zranil, druhý byl bez zranění, uvedla mluvčí jihomoravské záchranné služby Barbora Truksová Zuchová.

Letadlo spadlo kolem 15.00. "Podle názoru pilota by mohla být důvodem technická závada," uvedl Šváb. Podle něj pilot zraněn nebyl, spolucestující lehce. "Zranění byla lehká," řekla Truksová Zuchová.

Podle Švába místo zdokumentovali kolegové z letecké služby s dronem a případ vyšetřují kriminalisté.

Zdroj: ČTK

Úřady na Kamčatce vyhlásily po letecké katastrofě třídenní smutek

Gubernátor Kamčatky na ruském Dálném východu vyhlásil třídenní smutek kvůli letecké katastrofě dopravního letadla AN-26. Oznámila to ruská média. Stalo se tak poté, co gubernátor Vladimir Solodov připustil, že prakticky není šance, aby nehodu přežil někdo z 28 lidí na palubě letadla.

"Na celém území Kamčatského kraje je vyhlášen třídenní smutek. Od 7. do 9. července mají být v celém regionu státní vlajky spuštěny na půl žerdi," uvedl gubernátorův úřad. Televizním a rozhlasovým stanicím úřady doporučily zrušit zábavné pořady.

Rodiny pozůstalých obdrží podle gubernátora více než 3,5 milionu rublů (více než milion korun): 2,25 milionu rublů dostanou od pojišťovny, po milionu rublů od letecké společnosti a půl milionu přidá kraj.

Zdroj: ČTK
Pokračovat