Nová česká hra na mobily sbírá peníze na dětské uprchlíky. Pes husky v ní zachraňuje štěňata

Ondřej Houska Ondřej Houska
3. 6. 2018 14:10
Nová hra Husky: The Savior přibližuje lidem na Západě život dětí, které musí žít ve válkou sužovaných zemích.
Husky The Savior. Charitativní mobilní hra na podporu dětí zasažených válkou v Sýrii | Video: ADRA

Praha - Čeští tvůrci her pro mobilní telefony se rozhodli pomoci dětem, které z jejich domovů vyhnala válka v Sýrii. Ve spolupráci s humanitární organizací ADRA v pondělí vydají hru Husky: The Savior. Každý, kdo si ji ve svém mobilu zahraje, pomůže získat peníze pro dětské uprchlíky.

Charitativní hra Husky: The Savior od organizace ADRA.
Charitativní hra Husky: The Savior od organizace ADRA. | Foto: ADRA

"Většina zisku půjde na podporu vzdělávacích projektů pro syrské děti v Libanonu," říká ředitel české pobočky ADRA Radomír Špinka.

Pracovníci jeho organizace v Libanonu pomáhají dětem, které do této země utekly kvůli občanské válce v Sýrii. Organizují pro ně například školní výuku nebo psychologickou pomoc.

V chystané hře pes z plemene husky zachraňuje ztracená štěňata. Když hráč přijde o "život", může se do hry vrátit například zhlédnutím reklamy - což zároveň generuje příspěvek na pomoc syrským dětem. Dalším způsobem pomoci je dobrovolný nákup "měny", která se ve hře používá.

Hru vyvinul tým kolem herního designéra Šimona Pánka. "Všichni víme, co se děje v Sýrii, přesto nejsme schopni to zastavit," popsal Pánek, proč se do projektu pustil.

Zájemci si můžou hru zdarma stáhnout do svých chytrých mobilů a tabletů s operačním systémem Android nebo iOS.

Syrské děti v uprchlickém táboře v Libanonu.
Syrské děti v uprchlickém táboře v Libanonu. | Foto: ADRA
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Celosvětové kapacity pro výrobu jaderné energie je zapotřebí do roku 2050 zdvojnásobit, uvedla IEA

Celosvětové kapacity pro výrobu jaderné energie je zapotřebí do roku 2050 zdvojnásobit, aby se podařilo dosáhnout uhlíkové neutrality. Uvedla to Mezinárodní agentura pro energii (IEA) v dnešní zprávě. Růst produkce jaderné energie by měl rovněž pomoci nynějším snahám vlád posílit energetickou bezpečnost snížením závislosti na dovozu fosilních paliv.

"Odchod energetického sektoru od fosilních paliv může být díky jaderné energii rychlejší a bezpečnější," uvedla IEA. "V dnešní globální energetické krizi se snižování závislosti na dovozu fosilních paliv stává prioritou při zajišťování energetické bezpečnosti. Neméně důležitá je klimatická krize," dodala. K dosažení uhlíkové neutrality je podle IEA zapotřebí do roku 2050 zvýšit kapacity pro výrobu jaderné energie na 812 ze současných 413 gigawattů.

Agentura rovněž upozornila, že téměř dvě třetiny jaderných elektráren jsou nyní starší než 30 let a že produkce jaderné energie ve vyspělých ekonomikách by do roku 2030 mohla klesnout o třetinu. Podle šéfa IEA Fatiha Birola nyní nicméně nastaly podmínky k většímu využívání jaderné energie.

"Vzhledem k dnešní globální energetické krizi, prudce rostoucím cenám fosilních paliv, problémům v oblasti energetické bezpečnosti a ambiciózním klimatickým závazkům věřím, že jaderná energie má unikátní příležitost pro návrat," uvedl Birol. "Nová éra pro jadernou energii ale není v žádném případě zaručena. Bude záviset na tom, zda vlády uskuteční kroky k zajištění bezpečnosti a udržitelnosti provozu jaderných elektráren v příštích letech," dodal.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nárůsty nakažených covidem se drží nad tisícovkou, ve středu přibylo 1156 nákaz

Nárůsty nakažených covidem se drží nad tisícovkou, ve středu přibylo 1156 nákaz, asi o 500 víc než před týdnem. Počet hospitalizovaných stoupl na 179.

Zdroj: ČTK
Další zprávy