Helikoptéra NATO zaútočila na pozice Tálibánu, o život přišlo nejméně 11 civilistů

ČTK ČTK
30. 8. 2017 17:43
Nejméně 11 afghánských civilistů ve středu přišlo o život a dalších 16 bylo zraněno, když helikoptéra NATO zaútočila na ozbrojence z hnutí Tálibán v afghánské provincii Lógar východně od hlavního města Kábulu. S odvoláním na místního guvernéra o tom informovala agentura Reuters. Mluvčí nebojové mise NATO uvedl, že incident se zatím vyšetřuje. Oficiálně bilanci mrtvých zatím nepotvrdil Bílý dům ani NATO. "Tálibán si vytvořil stanoviště v domě civilistů a vyslal střelu na vrtulník NATO," uvedl afghánský guvernér. "Majitel domu bojovníky Tálibánu prosil, aby pozemek opustili, ale oni tak neučinili. Helikoptéra se pak vrátila a zasáhla dům, což způsobilo tato úmrtí," dodal.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: AP Photo
 

Právě se děje

před 31 minutami

Ministr Metnar ve čtvrtek v USA podpisem potvrdí nákup vojenských vrtulníků

Ministr obrany Lubomír Metnar ve čtvrtek po jednání s americkým ministrem obrany Markem Esperem stvrdí podpisem dokumentu nákup vrtulníků pro českou armádu. Ministerstvo obrany za ně zaplatí 14,6 miliardy korun. Metnar do Spojených států odletí v úterý ráno. Informoval o tom mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Ministerstvo obrany se rozhodlo pořídit 12 vrtulníků od firmy Bell formou mezivládní dohody. Z USA vojáci získají osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper. Stroje armáda dostane v roce 2023. V její výzbroji nahradí ruské bitevní vrtulníky Mi-24/35.

Další zprávy