Helikoptéra NATO zaútočila na pozice Tálibánu, o život přišlo nejméně 11 civilistů

ČTK ČTK
30. 8. 2017 17:43
Nejméně 11 afghánských civilistů ve středu přišlo o život a dalších 16 bylo zraněno, když helikoptéra NATO zaútočila na ozbrojence z hnutí Tálibán v afghánské provincii Lógar východně od hlavního města Kábulu. S odvoláním na místního guvernéra o tom informovala agentura Reuters. Mluvčí nebojové mise NATO uvedl, že incident se zatím vyšetřuje. Oficiálně bilanci mrtvých zatím nepotvrdil Bílý dům ani NATO. "Tálibán si vytvořil stanoviště v domě civilistů a vyslal střelu na vrtulník NATO," uvedl afghánský guvernér. "Majitel domu bojovníky Tálibánu prosil, aby pozemek opustili, ale oni tak neučinili. Helikoptéra se pak vrátila a zasáhla dům, což způsobilo tato úmrtí," dodal.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: AP Photo
 

Právě se děje

před 8 minutami

Prezidentská kancelář žádá přezkoumat odložení trestního oznámení na senátora Lásku pro křivé obvinění

Kancelář prezidenta republiky požádala pražské městské státní zastupitelství, aby přezkoumalo rozhodnutí policie odložit její trestní oznámení na senátora Václava Lásku (SEN 21) a zástupce organizace Rekonstrukce státu pro křivé obvinění. Trestní oznámení reagovalo na kauzu, ve které kancléř Vratislav Mynář čelil podezření, že se snažil s vědomím prezidenta Miloše Zemana ovlivnit soudce v kauzách důležitých pro Pražský hrad.

Policie v červnu uvedla, že v podání prezidentské kanceláře "nebyly uvedeny skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin. "Podle právníka prezidentské kanceláře Marka Nespaly dospěli policisté k závěru, že si Láska a zástupci organizace nesprávně vyhodnotili informace a mýlili se v právním hodnocení Mynářova jednání.

"My jsme přesvědčení, že zejména u zkušeného bývalého vyšetřovatele pana Lásky tomu tak nebylo," uvedl právní zástupce prezidentské kanceláře. Podle něj senátor jednal "se zločinným úmyslem poškodit Mynáře v jeho pracovním prostředí."

Další zprávy