Helikoptéra NATO zaútočila na pozice Tálibánu, o život přišlo nejméně 11 civilistů

ČTK ČTK
30. 8. 2017 17:43
Nejméně 11 afghánských civilistů ve středu přišlo o život a dalších 16 bylo zraněno, když helikoptéra NATO zaútočila na ozbrojence z hnutí Tálibán v afghánské provincii Lógar východně od hlavního města Kábulu. S odvoláním na místního guvernéra o tom informovala agentura Reuters. Mluvčí nebojové mise NATO uvedl, že incident se zatím vyšetřuje. Oficiálně bilanci mrtvých zatím nepotvrdil Bílý dům ani NATO. "Tálibán si vytvořil stanoviště v domě civilistů a vyslal střelu na vrtulník NATO," uvedl afghánský guvernér. "Majitel domu bojovníky Tálibánu prosil, aby pozemek opustili, ale oni tak neučinili. Helikoptéra se pak vrátila a zasáhla dům, což způsobilo tato úmrtí," dodal.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: AP Photo
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy