Ozbrojenci vypálili rakety na letiště v Kábulu. Do města předtím dorazili ministr USA a šéf NATO

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 9. 2017 10:44
Neznámí ozbrojenci vypálili na letiště v Kábulu šest raket jen pár hodin poté, co do afghánské metropole dorazili generální tajemník NATO Jens Stoltenberg a americký ministr obrany James Mattis. S odvoláním na afghánské ministerstvo vnitra to uvedla agentura AFP. Útok si nevyžádal žádné mrtvé ani zraněné. Mluvčí ministerstva obrany Nadžíb Daníš sdělil, že provoz na letišti nebyl narušen. Afghánská televize Tolo nicméně na svých internetových stránkách uvedla, že úřady letiště evakuují a ruší lety. K útoku se přihlásilo povstalecké hnutí Tálibán a v odděleném prohlášení také teroristická organizace Islámský stát (IS).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 6 minutami

Zemřel autor dobrodružných bestsellerů Clive Cussler

Ve věku 88 let zemřel americký autor dobrodružných knih Clive Cussler, který po celém světě prodal desítky milionů výtisků svých knih spojených s postavou hlavního hrdiny, oceánografa Dirka Pitta. O jeho pondělním úmrtí ve středu informovala agentura AP. Cusslerovy bestsellery vyšly ve více než 40 jazycích, včetně češtiny.

Cussler je autorem více než 80 dobrodružných románů, největšího ohlasu však dosáhla série inspirovaná jeho vlastním vášnivým zájmem o hledání lodních vraků. Hlavním hrdinou více než dvacítky knih učinil autor své alter ego Dirka Pitta, který řeší detektivní případy, pátrá po ztracených pokladech na dně oceánů a snaží se rozplést záhadné mocenské konspirace.

"Předlohou pro Dirka jsem byl já sám. Oba jsme stejně vysocí a máme zelené oči… Jediný rozdíl je, že on to umí lépe se ženami a že zestárl jen o deset let, zatímco já o 50," řekl Cussler v jednom z rozhovorů, z nějž citoval server BBC.

Zdroj: ČTK
Další zprávy