Francie zatkla v Calais 44 migrantů. Pronikli na trajekt a chtěli do Británie

ČTK ČTK
3. 3. 2019 13:08
Francouzská policie zatkla 44 migrantů, kteří v noci na neděli ve snaze dostat se do Británie pronikli na palubu kotvícího trajektu, který připlul z britského Doveru do francouzského přístavu v Calais.
Policie vs. imigranti v Calais (ilustrační foto).
Policie vs. imigranti v Calais (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Migranti vstoupili do přísně střežené přístavní oblasti za tmy a přinesli si žebříky. Nyní se nacházejí v policejní centrále v Calais a zásahová jednotka dopoledne ještě prohledávala loď před jejím odplutím k britským břehům. Agentuře Reuters to sdělil úředník z místní prefektury.

Prefektura i humanitární organizace podle Reuters odhaduji, že v oblasti Calais žije několik stovek migrantů, kteří doufají, že se jim nějakým způsobem podaří dostat se do Británie.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy