Francie zatkla v Calais 44 migrantů. Pronikli na trajekt a chtěli do Británie

ČTK ČTK
3. 3. 2019 13:08
Francouzská policie zatkla 44 migrantů, kteří v noci na neděli ve snaze dostat se do Británie pronikli na palubu kotvícího trajektu, který připlul z britského Doveru do francouzského přístavu v Calais.
Policie vs. imigranti v Calais (ilustrační foto).
Policie vs. imigranti v Calais (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Migranti vstoupili do přísně střežené přístavní oblasti za tmy a přinesli si žebříky. Nyní se nacházejí v policejní centrále v Calais a zásahová jednotka dopoledne ještě prohledávala loď před jejím odplutím k britským břehům. Agentuře Reuters to sdělil úředník z místní prefektury.

Prefektura i humanitární organizace podle Reuters odhaduji, že v oblasti Calais žije několik stovek migrantů, kteří doufají, že se jim nějakým způsobem podaří dostat se do Británie.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy