Francie rozšířila pátrání u Réunionu. Hledá trosky MH370

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 7. 8. 2015 16:22
Malajsie ve čtvrtek potvrdila, že nalezená vztlaková klapka pochází ze stroje, který loni v březnu i s 239 pasažéry na palubě zmizel na trase Kuala Lumpur - Peking.
Žena zanechává vzkaz "naděje" na zdi v Kuala Lumpur.
Žena zanechává vzkaz "naděje" na zdi v Kuala Lumpur. | Foto: Reuters

Paříž - Francie rozšířila pátrání kolem ostrova Réunion, na jehož pobřeží se minulý týden našla část křídla ze zmizelého malajsijského letu MH370.

Po dalších případných troskách boeingu, který radary naposledy zachytily loni v březnu, budou jeden týden letadla, helikoptéry i lodě slídit na souši, ve vodě i ze vzduchu, uvedl server BBC.

Paříž to oznámila poté, co Malajsie ve čtvrtek potvrdila, že nalezená vzduchová klapka skutečně pochází z konkrétního stroje, který zmizel na trase Kuala Lumpur - Peking.

Vyšetřovatelé ale s oficiálním potvrzením stále váhají. Nález výzkumníci prověřovali ve francouzském Toulouse.

Malajsie současně požádala o další pomoc v hledání ztraceného letadla, které se podle všeho zřítilo do vln oceánu. Na palubě bylo 239 lidí.

Na pobřeží ostrova Réunion - který leží v Indickém oceánu asi 3700 kilometrů od oblasti, v níž řada týmů po ztraceném letu původně pátrala - se podle agentury Reuters našly další "podezřelé" trosky. Mezi nimi například část letadlového okénka.

Prefekt ostrova Dominique Sorain potvrdil, že ke zkoumání byly předány další nálezy. Podle australských úřadů nicméně nalezené předměty nepochází z MH370.

Nález klapky probudil rozhořčení v řadách rodinných příslušníků čínských občanů, jejichž blízcí zmizeli spolu se strojem. Rodiny obviňují Kuala Lumpur, že zatajuje informace.

 

Právě se děje

Další zprávy