Kus z MH370 dorazil do Paříze, v laboratoři provedou testy

ČTK ČTK
1. 8. 2015 7:47
Boeing letecké společnosti Malaysia Airlines zmizel z radarů loni 8. března krátce po startu z Kuala Lumpuru. Na palubě letadla bylo 239 lidí.
MH370.
MH370. | Foto: Reuters

Paříž/Saint-Denis - Kus trosek, o němž se experti domnívají, že by mohl pocházet z více než rok pohřešovaného malajsijského letadla, ráno dorazil do Paříže z ostrova Réunion, kde byl nalezen.

Informovala o tom agentura AFP. Z francouzské metropole by měla být část křídla dále přepravena do města Toulouse k podrobné analýze.

Boeing 777 letecké společnosti Malaysia Airlines zmizel z radarů loni 8. března krátce po startu z Kuala Lumpuru.

Na palubě letadla bylo 239 lidí, kteří podle všeho zahynuli, když stroj z dosud nejasných příčin nejspíš havaroval a spadl na neznámém místě do moře.

Dvoumetrový úlomek

Úlomek křídla byl objeven na Réunionu ve středu a malajsijská vláda poté potvrdila, že pochází z letadla Boeing 777, tedy stejného typu jako zmizelý stroj z letu MH370.

Zhruba dva metry dlouhý úlomek, který byl zřejmě vztlakovou klapkou křídla, byl komerčním letem společnosti Air France přepraven do Paříže, kde letadlo přistálo na letišti Orly v 6:17 SELČ.

Nyní fragment poputuje do laboratoře ministerstva obrany u Toulouse. Tým společnosti Malaysia Airlines je již v Toulouse, své techniky se do tohoto města chystá vyslat i firma Boeing. Zkoumání úlomku by mělo začít ve středu.

Laboratoř provede testy

Zmíněná vojenská laboratoř by měla ověřit sériové číslo na úlomku křídla a provést další testy. Analýze mají být podrobeny i části kufru vyplavené na stejné pláži na Réunionu.

Laboratoř v Toulouse se rovněž podílela na zkoumání trosek letu Air France AF447, který se zřítil cestou z Brazílie do Paříže v roce 2009.

Nehoda si vyžádala 228 lidských životů, připomněl server BBC News.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy