Turecká ofenziva obrazem: Nahlédněte mezi syrské povstalce, kteří pomáhají Ankaře

Turecká ofenziva obrazem: Nahlédněte mezi syrské povstalce, kteří pomáhají Ankaře
Turecko invazi do severovýchodní Sýrie odůvodňuje tím, že chce v oblasti zřídit bezpečnostní zónu pro uprchlíky, kteří se dosud nacházejí na jeho území. Snímek zachycuje dým valící se nad příhraničním městem Rás al-Ajn, kde podle syrské agentury SANA turecká operace minulý týden začala.
Kolona vojenských vozidel Turků v tureckém městě Ceylanpinar, které leží naproti Rás al-Ajnu.
Turkům v ofenzivě proti Kurdům pomáhají bojovníci ze Syrské osvobozenecké armády (FSA). Tato fotka je zachycuje v syrském pohraničním městě Tall Abjad.
FSA tvoří oddíly syrských povstalců (na snímku), které Turecko podporuje od začátku syrské občanské války v roce 2011.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
15. 10. 2019 12:55
Turecko před týdnem spustilo ofenzivu na severovýchodě Sýrie. Turecká armáda chce za pomoci rebelů ze Syrské osvobozenecké armády (FSA) vytlačit z oblasti Kurdy a zřídit tam bezpečnostní zónu pro uprchlíky. Podívejte se, jak to v turecké armádě a mezi bojovníky z FSA vypadá.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 1 hodinou

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy