Turecká ofenziva obrazem: Nahlédněte mezi syrské povstalce, kteří pomáhají Ankaře

Turecká ofenziva obrazem: Nahlédněte mezi syrské povstalce, kteří pomáhají Ankaře
Turecko invazi do severovýchodní Sýrie odůvodňuje tím, že chce v oblasti zřídit bezpečnostní zónu pro uprchlíky, kteří se dosud nacházejí na jeho území. Snímek zachycuje dým valící se nad příhraničním městem Rás al-Ajn, kde podle syrské agentury SANA turecká operace minulý týden začala.
Kolona vojenských vozidel Turků v tureckém městě Ceylanpinar, které leží naproti Rás al-Ajnu.
Turkům v ofenzivě proti Kurdům pomáhají bojovníci ze Syrské osvobozenecké armády (FSA). Tato fotka je zachycuje v syrském pohraničním městě Tall Abjad.
FSA tvoří oddíly syrských povstalců (na snímku), které Turecko podporuje od začátku syrské občanské války v roce 2011.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
15. 10. 2019 12:55
Turecko před týdnem spustilo ofenzivu na severovýchodě Sýrie. Turecká armáda chce za pomoci rebelů ze Syrské osvobozenecké armády (FSA) vytlačit z oblasti Kurdy a zřídit tam bezpečnostní zónu pro uprchlíky. Podívejte se, jak to v turecké armádě a mezi bojovníky z FSA vypadá.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Dálnici D1 zastavila na Benešovsku nehoda dvou aut, na místě jsou zranění

Dálnici D1 na 56. kilometru na Benešovsku ve směru na Prahu uzavřela dnes odpoledne nehoda dvou osobních aut. Hasiči budou vyprošťovat zraněné, na místo míří vrtulník, řekla ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Kereková. Více informací zatím neměla k dispozici.

Policie dopravu odklání na 56. kilometru na Soutice, zpět se mohou řidiči vracet na 49. kilometru u obce Psáře.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Záplavy v Číně si vyžádaly už 58 mrtvých. Východu země hrozí tajfun

V centrální Číně, kterou tento týden zasáhly rozsáhlé záplavy, po třech dnech vyprostili ze zaplavené podzemní garáže živého muže. Počet obětí na životech se mezitím vyšplhal na 58. K východní Číně teď míří tajfun In-fa. Letecké společnosti na východě zrušily plánované lety a úřady vydaly obchodním lodím zákaz vyplout na moře. Informovala o tom agentura AP. 

Další zprávy