Turecká ofenziva obrazem: Nahlédněte mezi syrské povstalce, kteří pomáhají Ankaře

Turecká ofenziva obrazem: Nahlédněte mezi syrské povstalce, kteří pomáhají Ankaře
Turecko invazi do severovýchodní Sýrie odůvodňuje tím, že chce v oblasti zřídit bezpečnostní zónu pro uprchlíky, kteří se dosud nacházejí na jeho území. Snímek zachycuje dým valící se nad příhraničním městem Rás al-Ajn, kde podle syrské agentury SANA turecká operace minulý týden začala.
Kolona vojenských vozidel Turků v tureckém městě Ceylanpinar, které leží naproti Rás al-Ajnu.
Turkům v ofenzivě proti Kurdům pomáhají bojovníci ze Syrské osvobozenecké armády (FSA). Tato fotka je zachycuje v syrském pohraničním městě Tall Abjad.
FSA tvoří oddíly syrských povstalců (na snímku), které Turecko podporuje od začátku syrské občanské války v roce 2011.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
15. 10. 2019 12:55
Turecko před týdnem spustilo ofenzivu na severovýchodě Sýrie. Turecká armáda chce za pomoci rebelů ze Syrské osvobozenecké armády (FSA) vytlačit z oblasti Kurdy a zřídit tam bezpečnostní zónu pro uprchlíky. Podívejte se, jak to v turecké armádě a mezi bojovníky z FSA vypadá.
 

Právě se děje

před 35 minutami

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ochranný systém při testech odpojil běloruskou jadernou elektrárnu, v provozu je pouhé dva měsíce

Běloruská jaderná elektrárna byla v sobotu při testovací proceduře odpojena, protože se spustil ochranný systém reaktoru. Uvedlo to běloruské ministerstvo energetiky. Úroveň radiace v oblasti je ale podle ministerstva normální. Elektrárna u města Astravec byla spuštěna loni v listopadu.

"Ochranný systém byl aktivován při pilotním průmyslovém provozu prvního bloku, v jehož rámci jsou v současné době testovány systémy a zařízení," uvedlo ministerstvo. Úroveň radiace v okolí elektrárny je na běžné úrovni, dodal úřad.

První jaderná elektrárna v zemi se nachází na severu Běloruska, poblíž hranic s Litvou, a postavila ji ruská státní firma Rosatom za ruský úvěr deset miliard dolarů (217 miliard Kč). Provoz formálně zahájil prezident Alexandr Lukašenko 7. listopadu, kvůli poruše však musela být následující den odstavena. Opětovně spustila provoz a byla znovu připojena k síti 19. listopadu. Ministerstvo tehdy uvedl, že elektrárna pracuje na 40 procent své kapacity.

Zdroj: ČTK
Další zprávy