Turecká ofenziva obrazem: Nahlédněte mezi syrské povstalce, kteří pomáhají Ankaře

Turecká ofenziva obrazem: Nahlédněte mezi syrské povstalce, kteří pomáhají Ankaře
Turecko invazi do severovýchodní Sýrie odůvodňuje tím, že chce v oblasti zřídit bezpečnostní zónu pro uprchlíky, kteří se dosud nacházejí na jeho území. Snímek zachycuje dým valící se nad příhraničním městem Rás al-Ajn, kde podle syrské agentury SANA turecká operace minulý týden začala.
Kolona vojenských vozidel Turků v tureckém městě Ceylanpinar, které leží naproti Rás al-Ajnu.
Turkům v ofenzivě proti Kurdům pomáhají bojovníci ze Syrské osvobozenecké armády (FSA). Tato fotka je zachycuje v syrském pohraničním městě Tall Abjad.
FSA tvoří oddíly syrských povstalců (na snímku), které Turecko podporuje od začátku syrské občanské války v roce 2011.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
15. 10. 2019 12:55
Turecko před týdnem spustilo ofenzivu na severovýchodě Sýrie. Turecká armáda chce za pomoci rebelů ze Syrské osvobozenecké armády (FSA) vytlačit z oblasti Kurdy a zřídit tam bezpečnostní zónu pro uprchlíky. Podívejte se, jak to v turecké armádě a mezi bojovníky z FSA vypadá.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kvůli nárůstu nakažených v Sarajevu nebude filmový festival

Sarajevský filmový festival se letos uskuteční jen on-line. Pořadatelé ještě před deseti dny postavili obří letní kino a rozmístili židle tak, aby dodrželi nařízení epidemiologů. Plánovali též povinné používání roušek a průběžnou dezinfekci prostoru. Rychle přibývající pocty nakažených v Bosně a Hercegovině však vedly k tomu, že organizátoři fyzickou část akce na poslední chvíli zrušili. 180 filmů tak uvedou jen na síti. Nedorazí ani hosté, oscarový režisér Michel Hazanavicius, který měl předsedat porotě, nebo dánský herec Mads Mikkelsen. Bosna a Hercegovina s 3,5 miliony obyvatel v tuto chvíli registruje přes 15 tisíc nakažených a 469 úmrtí.

Zdroj: Reuters
Další zprávy