Foto: Musí vydržet i 30 stupňů pod nulou. Takto přežívají zimu bezdomovci na Sibiři

Foto: Musí vydržet i 30 stupňů pod nulou. Takto přežívají zimu bezdomovci na Sibiři
Bezdomovcům v Omsku před dvěma lety pomohl i místní autobusový dopravce, když jim daroval několik vyřazených strojů. V nich mohli bezdomovci spát, když vyhořela ubytovna.
Dny strávené na ulici mohou být drsné, jak dokazuje i příběh Vergunovova kamaráda Alexandra. Tomu jednou zachránil život tím, že ho uhasil. Zapálili ho teenageři.
Jevgenij Korobov využívá tepla od potrubí jinak než ostatní. Spí v podzemní komoře, kterou trubky vyhřívají.
...
Foto: Reuters
Jana Václavíková Reuters dap Jana Václavíková, Reuters, dap
22. 2. 2020 15:10
Teploty, které v noci klesnou až na hranici třiceti stupňů Celsia pod nulou, by mohly pro tisíce lidí bez domova znamenat smrt. Sibiřští bezdomovci však našli způsob, jak zůstat v teple. Někteří z nich přežívají takto na ulici i desítky let.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy