Žofín uvítal ples lidí bez domova. Oblečení jim darovala Emma Smetana i Karel Janeček

V Žofíně proběhl benefiční ples Nové prostoru.
Pražský palác Žofín na Slovanském ostrově v pátek přivítal benefiční ples lidí bez domova. Organizátoři účastníkům sehnali plesové šaty prostřednictvím sbírky oblečení, uspořádali pro ně taneční kurz a k ruce byla i vizážistka. Akce byla otevřena i veřejnosti.
Časopis Nový prostor pomáhá lidem bez domova a poprvé vyšel před dvaceti lety, 13. prosince 1999 pod názvem Patron.
...
Jedním z účastníků plesu byl také pan Václav (není na fotografii), prodejce NP z pražských Letňan. ČTK řekl, že prodej časopisu mu pomohl dostat se zpět mezi lidi. "Nový prostor prodávám osm let. První dva roky to byly galeje, postupem času jsem si ale vybudoval okruh lidí, kteří pro něj ke mně chodí pravidelně," uvedl.
Foto: David Těšínský
ČTK ČTK
14. 12. 2019 17:51
Pražský palác Žofín na Slovanském ostrově v pátek přivítal benefiční ples lidí bez domova. Organizátoři účastníkům sehnali plesové šaty prostřednictvím sbírky oblečení, uspořádali pro ně taneční kurz a k ruce byla i vizážistka. Do hudebního vystoupení byli zapojeni někteří současní nebo bývalí prodejci časopisu Nový prostor, který akci Homeless ples uspořádal.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Indianapolis se střílelo. Osm lidí přišlo o život, útočník zřejmě spáchal sebevraždu

Při střelbě u logistického centra kurýrní služby Fedex v americkém městě Indianapolis přišlo o život osm lidí, další nejméně čtyři lidé byli hospitalizováni. Policejní mluvčí uvedla, že útočník je mrtvý, zřejmě spáchal sebevraždu. Lidem podle ní nehrozí další nebezpečí.

Incident se stal nedaleko mezinárodního letiště u hlavního města státu Indiana asi půl hodiny před půlnocí místního času (asi 05:30 SELČ). Jeden ze svědků vypověděl, že na místě viděl muže se zbraní, z níž několikrát vystřelil. Jiný člověk řekl, že jeho neteř seděla v autě a strhla se u ní střelba. Se zraněním paže ji poté záchranáři odvezli do nemocnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy