Foto: Větší mráz než na severním pólu. V Chicagu jsou zavřené obchody i restaurace

Ve Spojených státech udeřily mrazy.
Středozápad Spojených států bojuje s mimořádně studeným počasím, které hned v několika státech srazilo rtuť teploměru hluboko pod bod mrazu.
Například v Minneapolisu (na snímku), největším městě státu Minnesota, spadla ve středu teplota k minus 26 stupňům Celsia. Ve městě International Falls ve stejném státě naměřili meteorologové dokonce minus 48 stupňů Celsia.
Extrémní mrazy panují v těchto dnech i ve státech Wisconsin, Michigan a Illinois (na snímku), které vyhlásily stav nouze. Mrazivé počasí dorazilo i do Severní nebo Jižní Dakoty.
V Chicagu bylo ve středu chladněji než na některých místech severního i jižního pólu.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 1. 2. 2019 10:23
Středozápad Spojených států trápí velké mrazy, které se mají v příštím týdnu ještě stupňovat. Kvůli počasí je ochromený provoz některých letišť, někde zamrzají i železniční koleje. Mrazy si už podle meteorologů oslovených stanicí CNN vyžádaly také nejméně šestnáct mrtvých.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Rozvědka: V Sýrii byl zabit vysoký člen Islámského státu

V Sýrii byl při náletu zabit vysoký člen teroristické organizace Islámský stát (IS) Muataz Númán Džubúrí. Oznámila to to dnes irácká tajná služba a potvrdil mluvčí irácké armády. Džubúrí byl v IS označován za "guvernéra Iráku" a odpovídal za zahraniční operace IS. Tato organizace ovládala sever Iráku a Sýrie od roku 2014, v Iráku byla poražena roku 2017, v Sýrii loni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy