Foto: Větší mráz než na severním pólu. V Chicagu jsou zavřené obchody i restaurace

Ve Spojených státech udeřily mrazy.
Středozápad Spojených států bojuje s mimořádně studeným počasím, které hned v několika státech srazilo rtuť teploměru hluboko pod bod mrazu.
Například v Minneapolisu (na snímku), největším městě státu Minnesota, spadla ve středu teplota k minus 26 stupňům Celsia. Ve městě International Falls ve stejném státě naměřili meteorologové dokonce minus 48 stupňů Celsia.
Extrémní mrazy panují v těchto dnech i ve státech Wisconsin, Michigan a Illinois (na snímku), které vyhlásily stav nouze. Mrazivé počasí dorazilo i do Severní nebo Jižní Dakoty.
V Chicagu bylo ve středu chladněji než na některých místech severního i jižního pólu.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 1. 2. 2019 10:23
Středozápad Spojených států trápí velké mrazy, které se mají v příštím týdnu ještě stupňovat. Kvůli počasí je ochromený provoz některých letišť, někde zamrzají i železniční koleje. Mrazy si už podle meteorologů oslovených stanicí CNN vyžádaly také nejméně šestnáct mrtvých.
 

Právě se děje

před 14 minutami

Skokani Polášek a Sakala postoupili na SP ve Wisle z kvalifikace

Pouze dvojice českých reprezentantů Viktor Polášek a Filip Sakala uspěla v kvalifikaci na nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Wisle. Roman Koudelka a Vojtěch Štursa na postup do úvodní individuální soutěže sezony nedosáhli.

Polášek skočil v kvalifikaci 114 metrů a obsadil 38. místo, Sakala zapsal o metr a půl méně a postoupil z 42. příčky. Koudelka, který vstupuje do 14. sezony v SP, doletěl po snížení nájezdu na 101 metrů. Dlouholetou českou jedničku dělily od postupové padesátky na 54. místě necelé dva body. Štursa obsadil s výkonem 104 metrů 61. příčku.

Nejdelší skok kvalifikace 133 metrů předvedl ze sníženého nájezdu Němec Karl Geiger. Obhájce velkého křišťálového glóbu za prvenství v SP Japonec Rjoju Kobajaši postoupil jako čtvrtý.

Sezonu v Polsku zahájí sobotní závod družstev.

Zdroj: ČTK
Další zprávy