Foto: Větší mráz než na severním pólu. V Chicagu jsou zavřené obchody i restaurace

Ve Spojených státech udeřily mrazy.
Středozápad Spojených států bojuje s mimořádně studeným počasím, které hned v několika státech srazilo rtuť teploměru hluboko pod bod mrazu.
Například v Minneapolisu (na snímku), největším městě státu Minnesota, spadla ve středu teplota k minus 26 stupňům Celsia. Ve městě International Falls ve stejném státě naměřili meteorologové dokonce minus 48 stupňů Celsia.
Extrémní mrazy panují v těchto dnech i ve státech Wisconsin, Michigan a Illinois (na snímku), které vyhlásily stav nouze. Mrazivé počasí dorazilo i do Severní nebo Jižní Dakoty.
V Chicagu bylo ve středu chladněji než na některých místech severního i jižního pólu.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 1. 2. 2019 10:23
Středozápad Spojených států trápí velké mrazy, které se mají v příštím týdnu ještě stupňovat. Kvůli počasí je ochromený provoz některých letišť, někde zamrzají i železniční koleje. Mrazy si už podle meteorologů oslovených stanicí CNN vyžádaly také nejméně šestnáct mrtvých.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Severní Korea přivítala, že skončil Trumpův poradce Bolton

Hlavní severokorejský jaderný vyjednávač Kim Mjong-kil přivítal rezignaci bezpečnostního poradce Bílého domu Johna Boltona, který v minulosti kritizoval severokorejské vedení za porušování lidských práv a vyzýval ke změně režimu v KLDR. Bolton odešel z funkce na žádost amerického prezidenta Donalda Trumpa. Severokorejský vyjednávač ocenil také středeční Trumpovo vyjádření, že by při rozhovorech s KLDR mohl uplatnit "novou metodu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy