Foto: Vojáka těžce potrhala mina, teď zase sní o návratu

Foto: Vojáka těžce potrhala mina, teď zase sní o návratu
Krátce po výbuchu nastražené miny. Seržant Krumwiede je ošetřován, ostatní vojáci střeží okolí.
Vojáci nesou Matta k helikoptéře Blackhawk Medevac.
Zkrvavená pistole patřící zraněnému seržantovi. Druh miny, jež ho těžce zranila, označují Američané zkratkou  IED (Improvised Explosive Device), což znamená výbušninu zkonstruovanou "podomácku".
Americký voják pláče uvnitř obrněného transportéru. Před několika okamžiky mina potrhala jeho kamaráda Matta.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
20. 12. 2013 15:00

Takových příběhů jsou tisíce na obou stranách války. Seržant Matt Krumwiede 12. června 2012 v Afghánistánu šlápl při hlídce na podomácku vyrobenou minu. Ta mu utrhla obě nohy a vážně zranila levou ruku a břišní dutinu. Krumwiede se dostal z nejhoršího a teď se chce co nejdříve zase připojit ke své jednotce.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy