Foto: Vojáka těžce potrhala mina, teď zase sní o návratu

Foto: Reuters
Reuters Reuters
20. 12. 2013 15:00

Takových příběhů jsou tisíce na obou stranách války. Seržant Matt Krumwiede 12. června 2012 v Afghánistánu šlápl při hlídce na podomácku vyrobenou minu. Ta mu utrhla obě nohy a vážně zranila levou ruku a břišní dutinu. Krumwiede se dostal z nejhoršího a teď se chce co nejdříve zase připojit ke své jednotce.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy