Foto: Tohle jsme nečekali, volají vyděšení lidé v Kalifornii. Ničivé požáry už řádí blízko San Diega

Požáry v Kalifornii.
Jih Kalifornie sužují požáry už od pondělní noci. Podle americké stanice CNN je jich teď šest.
Požáry se rychle šíří. Neustále je rozdmychává silný vítr, který ale až do neděle nemá přestat.
Největší požár zachvátil okres Ventura severozápadně od Los Angeles, kde se oheň rozšířil na plochu přes 460 kilometrů čtverečních.
Z horské oblasti dosáhl až k pacifickému pobřeží, které je více než deset kilometrů vzdálené.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 8. 12. 2017 15:18
Už pátý den řádí v jižní Kalifornii lesní požáry, které se rychle šíří obydlenými oblastmi. Donutily k evakuaci 190 tisíc lidí. Proti ohni bojuje skoro šest tisíc hasičů, předpověď ale až do neděle hlásí sucho a silný vítr. V současnosti navíc hoří v okolí okresu San Diego, kde žije přes tři miliony lidí.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy