Foto: Sever Kalifornie dál ničí rozsáhlé požáry. Takovou zkázu jsme ještě nezažili, tvrdí místní

Celé čtvrti v kalifornském městě Santa Rosa lehly popelem.
Rozsáhlé požáry od nedělního večera sužují americký stát Kalifornie, zejména oblasti na sever od San Franciska.
Čtvrť Coffey Park ve městě Santa Rosa před rozsáhlým požárem a po něm.
Ohnivý živel si už vyžádal nejméně 31 obětí. Nejméně 185 lidí je zraněných a stovky osob se pohřešují.
Evakuováno z oblastí, kde zuří požáry, muselo být na 25 tisíc lidí.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 13. 10. 2017 7:19
Od nedělního večera sužují severní část Kalifornie rozsáhlé a mimořádně ničivé požáry. Obětí je už nejméně 31, stovky lidí se pohřešují. Před ohnivým peklem muselo utéct kolem dvaceti pěti tisíc lidí. Plameny už spálily území o rozloze 450 kilometrů čtverečních a škody budou podle pozorovatelů obrovské. S požáry bojují tisíce hasičů, záchranářů i národní garda. Nasazená jsou i letadla a vrtulníky. Řada požárů v postižené oblasti ale i přesto stále není pod kontrolou. Kalifornské úřady hovoří o nejtragičtějším týdnu v historii lesních požárů v tomto státě.
 

Právě se děje

před 57 minutami

Sanders čelil během debaty v Jižní Karolíně útokům soupeřů, kritizovali jeho program hospodářských reforem

Americký senátor Bernie Sanders, kterého poslední průzkumy pasují do role favorita v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany, čelil během celkově desáté debaty demokratických kandidátů ostrým útokům svých soupeřů. Terčem kritiky se stal zejména jeho ambiciózní program hospodářských reforem, informovala agentura Reuters.

Debaty, která se konala ve městě Charleston v úterý večer místního času, byla plná hádek a vzájemného překřikování. Sandersovi protivníci shodně uváděli, že vyslat vermontského senátora a samozvaného socialistu do boje o Bílý dům proti stávajícímu republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi je riskantní podnik.

Další zprávy