Foto: Sever Kalifornie dál ničí rozsáhlé požáry. Takovou zkázu jsme ještě nezažili, tvrdí místní

Celé čtvrti v kalifornském městě Santa Rosa lehly popelem.
Rozsáhlé požáry od nedělního večera sužují americký stát Kalifornie, zejména oblasti na sever od San Franciska.
Čtvrť Coffey Park ve městě Santa Rosa před rozsáhlým požárem a po něm.
Ohnivý živel si už vyžádal nejméně 31 obětí. Nejméně 185 lidí je zraněných a stovky osob se pohřešují.
Evakuováno z oblastí, kde zuří požáry, muselo být na 25 tisíc lidí.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 13. 10. 2017 7:19
Od nedělního večera sužují severní část Kalifornie rozsáhlé a mimořádně ničivé požáry. Obětí je už nejméně 31, stovky lidí se pohřešují. Před ohnivým peklem muselo utéct kolem dvaceti pěti tisíc lidí. Plameny už spálily území o rozloze 450 kilometrů čtverečních a škody budou podle pozorovatelů obrovské. S požáry bojují tisíce hasičů, záchranářů i národní garda. Nasazená jsou i letadla a vrtulníky. Řada požárů v postižené oblasti ale i přesto stále není pod kontrolou. Kalifornské úřady hovoří o nejtragičtějším týdnu v historii lesních požárů v tomto státě.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Schick si podle trenéra musí na návrat ještě několik týdnů počkat

Podle trenéra fotbalistů Leverkusenu Petera Bosze je návrat zraněného útočníka Patrika Schicka na hřiště otázkou několika týdnů. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant, který nehraje od začátku října, nepřicestoval s Bayerem do Prahy, kde se německý celek utká ve čtvrtečním duelu 2. kola základní skupiny Evropské ligy s českým mistrem Slavií.

Schick v minulém ročníku hostoval z AS Řím v Lipsku. "Rudí býci" ale na něj kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru opci neuplatnili. Místo toho po českém hráči sáhl Leverkusen, který ho v září přivedl za více než 700 milionů korun.

V dresu Bayeru stihl Schick odehrát čtyři soutěžní duely, v nichž dal dva góly. Počátkem října si však v bundesligovém duelu se Stuttgartem lehce natrhl zadní stehenní sval a od té doby nehraje.

"Patrik zůstal v Leverkusenu. Trénuje, pracuje na své kondičce. Je to ještě otázka několika týdnů. Včera již s námi trénoval, ale ještě si musí počkat, než bude moci nastoupit," řekl na dnešní tiskové videokonferenci šestapadesátiletý Nizozemec Bosz.

Další zprávy