Foto: Do Japonska vtrhly povodně. Místní přišli o všechno, uvázli na střechách svých domů

Foto: Do Japonska vtrhly povodně. Místní přišli o všechno, uvázli na střechách svých domů
Nejhorší situace je v prefektuře Hirošima.
Při záplavách a sesuvech půdy zahynulo nejméně 100 lidí. Šedesát osm dalších se stále pohřešuje.
Vydatně pršet začalo v pátek a přes víkend déšť ještě zesílil.
Z měst se stala jezera, voda uvěznila desítky lidí na střechách domů. Do bezpečí je dopravovaly čluny armády a helikoptéry.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
9. 7. 2018 20:31
Japonsko zatopila velká voda. Nejhorší povodňová situace je podle úřadů v prefektuře Hirošima. Při záplavách zahynulo nejméně 100 lidí, šedesát osm dalších se stále pohřešuje. Místní čekají na záchranu i na střechách svých domů. Podívejte se na snímky z ostrovní země.
 

Právě se děje

před 37 minutami

V indické nemocnici podlehla zraněním mladá žena, kterou před dvěma dny přepadla a zapálila skupina útočníků. K soudu vypovídat jako oběť znásilnění.

před 39 minutami

Česko má před sebou první lyžařský víkend nové sezony

Jako první spustily vleky v pátek skiareály v Branné a v Karlově v Jeseníkách, dnes se rozjedou na Černé hoře u Janských Lázní a v Malé Úpě v Krkonoších, na šumavské Kvildě, beskydském středisku Bílá a ve Stupavě na Uherskohradišťsku. V porovnání s loňským rokem ale většinou zahajují sezonu o něco později. Ostatní areály pokračují v přípravě na sezonu a zasněžují, přírodního sněhu totiž mají minimum.

Na otevření se teprve připravuje i největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn. Na dnešek a neděli má sice naplánovaný program SkiOpening, sezonu zahájí ale až v pátek 13. prosince.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Bílý dům oznámil, že se nehodlá účastnit řízení v Kongresu, které se týká možné ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa

Trump čelí snaze demokratů zbavit ho funkce kvůli červencovému telefonátu, v němž vyzýval nového ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby spolupracoval na vyšetřování jeho demokratického politického rivala Joea Bidena. Demokraté to označují za nepřípustné zatahování cizího státu do kampaně před prezidentskými volbami, které Američany čekají příští rok v listopadu.

Právní poradce Bílého domu Pat Cipollone označil vyšetřování prezidenta Trumpa kvůli ukrajinské aféře za "naprosto neopodstatněné" a nespravedlivé. 

Podle stanice CNN by členové právního výboru měli o žalobě hlasovat v týdnu od 9. prosince. Celá Sněmovna reprezentantů by pak mohla o ústavní žalobě rozhodovat v předvánočním týdnu po 16. prosinci. Poté se obžaloba dostane k projednání Senátu, kde však Trumpovi republikáni mají většinu a je krajně nepravděpodobné, že by návrh zbavit prezidenta úřadu podpořili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy