Přehledně: Podívejte se, kdo chce usednout v europarlamentu. Kampaň pomalu začíná

Iva Studená, Václav Junek
Aktualizováno 18. 3. 2019 15:51
Politické strany a hnutí už mají jasno v tom, koho chtějí vyslat do Evropského parlamentu, volby proběhnou 24. a 25. května. Podívejte se, kdo z matadorů by chtěl křeslo obhájit, jaké nové tváře strany nasadily a kdo půjde do voleb společně s dalšími uskupeními.
Sněm ANO, 17.2. 2019
Sněm ANO, 17.2. 2019 | Foto: Aktuálně.cz

Lídryně ANO: Dita Charanzová

Jedničkou hnutí ANO pro květnové volby do Evropského parlamentu je stávající europoslankyně a místopředsedkyně výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů Dita Charanzová. Od listopadu 2018 zároveň zastává post místopředsedkyně evropské frakce Aliance liberálů a demokratů. 

Tématy, kterými se v Evropském parlamentu Charanzová zabývá, jsou ochrana spotřebitele, digitální ekonomika a mezinárodní obchod. "Hodně se věnuji vyjednávání nových obchodních příležitostí pro české i evropské firmy. Ale nejde jen o obchod, jsem autorkou řady rezolucí, které upozorňují na porušování lidských práv v různých zemích světa," píše lídryně kandidátky na svých stránkách. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy