My jsme potřeba, vakcíny ne. Lidé pochodovali New Yorkem proti povinnému očkování

My jsme potřeba, vakcíny ne. Lidé pochodovali New Yorkem proti povinnému očkování
V pondělí proto tisíce lidí vyšly do ulic nejlidnatějšího amerického města a proti novému nařízení protestovaly.
Americký New York zavedl povinné očkování pro všechny městské zaměstnance od 1. listopadu. Policisté nebo hasiči tak od začátku měsíce musí mít alespoň první dávku očkování, nebo nastoupit na neplacené volno.
Postupně se k davu přidávaly další a další hloučky demonstrantů. Nakonec tisíce lidí dorazily před budovu městské radnice, kde večer protest skončil.
Mezi demonstranty byli hasiči, policisté, záchranáři i popeláři, včetně zástupců odborů.
Foto: Reuters
Dominika Perlínová Reuters Dominika Perlínová, Reuters
26. 10. 2021 20:18
Nejlidnatější americké město zavádí od listopadu povinné očkování proti koronaviru pro všechny městské zaměstnance. Týká se to hlavně policistů, hasičů, záchranářů a popelářů. Některým pracovníkům z první linie se ale povinné očkování nelíbí, a proto v pondělí vyrazili na protestní pochod New Yorkem.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Grawemeyerovu cenu za skladbu získala Olga Neuwirth, přijede na Pražské jaro

Prestižní Grawemeyerovu cenu za skladbu, kterou udílí University of Louisville v americkém státě Kentucky, letos získá Rakušanka Olga Neuwirth. Porota ocenila její operu Orlando podle stejnojmenného románu Virginie Woolf. Předloni ji jako první žena zkomponovl na objednávku Vídeňské státní opery. Kromě ocenění Neuwirth dostane šek na 100 tisíc dolarů, v přepočtu přes 2,2 milionu korun.

Neuwirth se tak zařadí po bok prestižních laureátů ceny, k nimž patří současníci Kaija Saariaho, Thomas Adès, Tan Dun a György Kurtág nebo dnes již nežijící Pierre Boulez, Witold Lutosławski a Krzysztof Penderecki. V roce 1993 ocenění převzal český rodák Karel Husa.

Třiapadesátiletá Olga Neuwirth bude příští rok hostem festivalu Pražské jaro. V rámci dvoudenní akce Prague Offspring navštíví pražské Centrum současného umění DOX, kde tři její kompozice zahraje renomovaný ansámbl Klangforum Wien. Cena za skladbu nazvaná po filantropovi Charlesi Grawemeyerovi, jenž žil v letech 1912 až 1993, je udílena od roku 1985.

Zdroj: New York Times
Další zprávy