Demokraté mohou získat plné znění Muellerovy zprávy, ze 400 stran viděli jen čtyři

ČTK ČTK
3. 4. 2019 18:38
Právní výbor Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu ve středu udělil souhlas s tím, že si šéf výboru Jerry Nadler může soudními obsílkami vyžádat plný text zprávy vyšetřovatele FBI Roberta Muellera o údajných ruských zásazích do amerických prezidentských voleb a o údajných vazbách prezidenta a jeho týmu na Rusko. Oznámila to agentura AP. Demokratičtí zákonodárci tlačí na ministerstvo spravedlnosti, aby jim předalo celou téměř čtyřsetstránkovou zprávu bez jakýchkoli úprav. Ministr zatím vydal jen čtyřstránkový výtah.
Foto: Reuters

Výbor odsouhlasil odeslání soudních obsílek poměrem 24 ku 17. Nadler se zatím nevyjádřil, zda obsílky ministerstvu spravedlnosti odešle.

Demokraté ve Sněmovně reprezentantů dali ministru spravedlnosti Williamu Barrovi čas do úterý, aby celou zprávu předal Kongresu. Ministerstvo tento termín ignorovalo a Barr pouze už minulý týden napsal zákonodárcům dopis, ve kterém uvedl, že upravená verze zprávy bude zveřejněna do půlky dubna, "jestli ne dříve".

Ze závěrů Muellerova vyšetřování ministerstvo spravedlnosti zatím vydalo jen čtyřstránkový výtah, podle něhož prezident Donald Trump ani členové jeho volebního štábu před volbami v roce 2016 s Ruskem tajně nespolupracovali. Trump zprávu považuje za očištění svého jména a proti zveřejnění dokumentu nemá námitky.

 

Právě se děje

Další zprávy