Cyklón Roanu bičuje pobřeží Bangladéše. Zemřelo 21 lidí, půl milionu je evakuovaných

ČTK ČTK
21. 5. 2016 20:02
Cyklón Roanu, který se s prudkými lijáky a větrem přehnal nad východním pobřeží Indie, v sobotu zasáhl jižní pobřeží Bangladéše. Živel má už na svědomí v Bangladéši nejméně 21 mrtvých při zřícení domů a sesuvech půdy, dalších zhruba 100 lidí bylo zraněno. Kolem půl milionu obyvatel bangladéšské úřady evakuovaly do 3500 nouzových útočišť. Zastaven byl mimo jiné provoz na letišti v Čitágáonu a byla omezena plavba všech lodí a trajektů. Podle meteorologického úřadu již cyklón zeslábl, stále ho však doprovázejí deště a silné větry. Bangladéš se 160 miliony obyvatel nápor bouří zažívá často, především v době monzunů od června do září. Bouře vznikající nad mořem si každý rok vyžádají mnoho obětí.
Před třemi lety se Indií prohnal cyklón Phailin.
Před třemi lety se Indií prohnal cyklón Phailin. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 20 minutami

Johaugová vládla i v Lahti a překonala rekord Björgenové

Norská lyžařka Therese Johaugová potvrdila nadvládu ve Světovém poháru i v Lahti, kde dnes vyhrála běh na 10 km klasicky a ovládla šestý z posledních sedmi závodů. Vedoucí žena průběžného pořadí zvítězila o 3,4 sekundy před Ebbou Anderssonovou ze Švédska, třetí byla domácí Krista Pärmäkoskiová.

Johaugová v tomto ročníku zvítězila už poosmnácté a má na dosah třetí celkový triumf v seriálu, kterému kralovala už v letech 2014 a 2016. Pak olympijská vítězka ve štafetě a desetinásobná mistryně světa nesměla rok a půl závodit kvůli trestu za doping.

V distančních závodech si jednatřicetiletá Norka připsala 63. výhru a osamostatnila se na prvním místě historického pořadí před krajankou Marit Björgenovou.

Aktualizováno před 45 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.

Další zprávy