Čtveřice bývalých vojáků byla zatčena kvůli 26leté vraždě kněží

ČTK ČTK
7. 2. 2016 8:30
Salvadorská policie zatkla čtyři bývalé vojáky, jejichž vydání požaduje Španělsko za vraždu šesti jezuitských kněží v roce 1989, z nichž pět bylo španělskými občany. Policie v sobotu podle agentury AP uvedla, že muži byli zatčeni na žádost Interpolu. O vydání bývalých členů armády do Španělska rozhodne salvadorský nejvyšší soud. Podle policejní zprávy jde o plukovníka Guillerma Benavidese a tři řadové vojaky. V roce 1991 byl z této vraždy uznán vinným právě Benavides a z usmrcení jedné z obětí jeden poručík. Oba byli odsouzeni na 30 let vězení, ale na základě amnestie z roku 1993 byli propuštěni, stejně jako vojáci, kteří se na činu podíleli.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Týdenní nepokoje v Etiopii mají už 166 obětí

Na 166 mrtvých vystoupala bilance už týden trvajících nepokojů, které vypukly v etiopském regionu Oromija po vraždě populárního zpěváka Hachalua Hundessy. Informovala o tom dnes agentura AP, podle níž policie hlídkuje v celé oblasti a zatčeno bylo na 2200 lidí.

Nepokoje zachvátily venkovské části Oromije i její středisko a zároveň hlavní město Etiopie Addis Abebu. Podle AP v hlavním městě zemřelo deset lidí, z toho osm civilistů, mezi oběťmi z venkova je 145 civilistů a 11 policistů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy