Dahlgren zůstává ve vězení, soud zamítl jeho stížnost. Američanovi za čtyři vraždy hrozí doživotí

ČTK ČTK
1. 2. 2016 9:44
Američanovi Kevinovi Dahlgrenovi, který je obviněný z vraždy čtyř příbuzných, soud zamítl stížnost na vazbu. Obviněný cizinec stále zůstává ve vězení v Brně-Bohunicích. Právě brněnský městský soud před časem zamítl Dahlgrenovu žádost o propuštění a stíhání na svobodě. Američan chtěl nabídnout kauci, ale soud nepřipustil jednání o její výši. Dahlgrenovi hrozí až doživotní vězení.
Kevin Dahlgren
Kevin Dahlgren | Foto: Policie ČR

Brno - Brněnský krajský soud zamítl stížnost Američana Dahlgrena na vazbu. Cizinec je obviněný z vraždy čtyř příbuzných a zůstává ve vězení v Brně-Bohunicích. Dahlgrenovi hrozí až doživotní vězení za to, že v roce 2013 zavraždil podle spisu v Brně-Ivanovicích svoji sestřenici, jejího manžela a dva dospělé syny. Motiv činu není známý, zjišťuje ho policie.

Právě brněnský městský soud před časem zamítl Dahlgrenovu žádost o propuštění a stíhání na svobodě. Cizinec chtěl nabídnout kauci, ale soud nepřipustil jednání o její výši. Muž si proti tomu podal stížnost ke Krajskému soudu v Brně.

Krajský soud ji zamítl. Podle dostupných informací přihlédl k tomu, že by se Američan při stíhání na svobodě mohl pokusit o útěk. Jeho obhájce Richard Špíšek již před podáním stížnosti řekl, že šance na propuštění jsou velmi malé.

Krajský soud rozhodl ve věci již před několika dny. Výsledek ale nezveřejnil s ohledem na to, že o něm musí být nejprve informováni účastníci řízení.

Američan je podezřelý z vraždy, po níž prý založil v rodinném domě obětí požár. Mrtvé objevili při likvidaci požáru hasiči. V tu chvíli se již Dahlgren vracel letadlem do USA. Po přistání jej na letišti v jeho vlasti zadržela policie. Dva roky se pak vedla jednání, zda jej USA vydají ke stíhání do ČR.

 

Právě se děje

Další zprávy