Čech kradl rakouským půjčovnám auta, policie ho zadržela

ČTK ČTK
21. 2. 2015 9:01
Čech při výslechu uvedl, že dostal odměnu 20 tisíc korun, zbytek prý připadl jeho francouzskému společníkovi.
Čech si půjčoval v Rakousku auta, která následně v Česku prodával. Ilustrační foto.
Čech si půjčoval v Rakousku auta, která následně v Česku prodával. Ilustrační foto. | Foto: Volvo

Linec (Rakousko) - Čech s Francouzem si v Rakousku na falešné doklady půjčovali auta, která pak prodávali v České republice. Dvojici zadržela česká policie, Čech je nyní ve vazbě v Rakousku a Francouz čeká na vydání do vlasti, napsal v noci na dnešek portál nachrichten.at.

Oba zloději si podle policie pronajali v hornorakouské metropoli Linci tři vozidla, která následně prodali. Autopůjčovnám tak způsobili škodu za desítky tisíc eur.

Čech, který byl ve středu vydán rakouským úřadům, při výslechu vypověděl, že auta z půjčoven kradl také v Německu a Švýcarsku. Uvedl rovněž, že jako odměnu dostal 20 000 korun, zbytek prý připadl jeho francouzskému společníkovi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy