Půjčte si novou škodovku od 4500 korun měsíčně, nabízí firma

Radek Pecák Radek Pecák
Aktualizováno 3. 6. 2014 15:18
Škoda Auto spouští nabídku operativního leasingu pro nepodnikatele jako první v Česku.
Součástí nabídky je i model Yeti.
Součástí nabídky je i model Yeti. | Foto: Škoda Auto

Praha – Od 4500 do 8400 korun měsíčně zaplatí člověk, který využije čerstvou nabídku automobilky Škoda na operativní leasing nových automobilů. Nejlevnější je pronájem modelu Citigo, nejdražší bude Octavia Combi.

Společnost Škoda Auto jako první v zemi odstartovala program umožňující soukromým zájemcům – tedy nejen firemním zákazníkům jako dosud – pronajmout si na dva roky nový automobil z její produkce. Partnerem je samozřejmě finanční společnost Škofin, patřící stejně jako Škoda do skupiny Volkswagen.

Ve variantě Komplet platíte jen palivo

Zájemce o službu nazvanou Škoda Bez starostí nemusí skládat žádnou akontaci, tedy platit něco předem. V měsíční ceně získá povinné ručení i havarijní pojištění, firma zajistí i administrativu spojenou s registrací vozu.

Ceník vozů

Citigo 1.0 MPI (44 kW) Ambition 4499 Kč

Rapid Spaceback 1.2 TSI (63 kW) Fresh Ambition 4999 Kč

Rapid 1.2 TSI (63 kW) Fresh Ambition 4499 Kč

Octavia 1.2 TSI (77 kW) Fresh Ambition 6699 Kč

Octavia Combi 1.2 TSI (77 kW) Fresh Ambition 7199 Kč

Octavia 1.6 TDI (77 kW) Fresh Ambition 7899 Kč

Octavia Combi 1.6 TDI (77 kW) Fresh Ambition 8399 Kč

Yeti 1.2 TSI (77 kW) Active 5199 Kč

Yeti 2.0 TDI (103 kW) Active 7899 Kč

Varianta nazvaná Komplet, která splátku navyšuje měsíčně o 900 korun měsíčně, má v ceně i všechny předepsané servisní úkony a údržbu vozu. V ceně jsou například i zimní pneumatiky, náhradní stěrače či žárovky.

Pohonné hmoty si klient pochopitelně platí ze svého. Operativní leasing je přitom omezen maximálně 40 tisíci ujetými kilometry během dvouletého užívání.

Po dvouletém užívání si bude moci uživatel vůz odkoupit, nebo jej vrátit a automobilka jej nabídne prostřednictvím své prodejní sítě pro ojetiny Škoda Plus. Pokud by se zákazník rozhodl pronájem ukončit dříve než po uplynutí dvouleté lhůty, bude muset zaplatit kromě řádných splátek ještě několikatisícovou sumu navíc. "Budeme ovšem tyto případy řešit individuálně," dodal mluvčí Škody Vítězslav Pelc.

Na výběr je devět modelů

Zájemci se zatím mohou rozhodnout pro devět modelů značky Škoda. Jsou mezi nimi Citigo, obě karosářské varianty modelu Rapid, obě Octavie nebo SUV Yeti. Jde o vozy s benzinovými motory, ale Octavia a Yeti mohou mít pod kapotou i turbodieselový agregát.

Do programu není zařazena vlajková loď Superb a také Fabia, protože výroba současné generace končí. Překvapivě chybí také Roomster. "Nabídku modelů budeme obměňovat a do budoucna se s vysokou pravděpodobností rozšíří," uvedl pro online deník Aktuálně.cz mluvčí Pelc.

Škoda předpokládá, že do konce roku získá do nového programu řádově stovky zákazníků. „Věříme, že časem si lidé tuto možnost, jak přijít k novému vozu bez nutnosti dlouho šetřit, oblíbí. Navíc se pak díky tomu objeví v nabídce našich značkových autobazarů velké množství kvalitních ojetin,“ říká šéf prodejní organizace Škoda Česká republika Luboš Vlček.

Spuštění operativního leasingu je jedním z kroků, jimiž chce největší tuzemská automobilka přispět k postupnému omlazování zastaralého vozového parku v České republice. Podobné kroky připravuje řada dalších automobilek, které mají v tuzemsku svá zastoupení.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy