Než vystřelíte, pozor. Zvěř si můžete splést s uprchlíky, varuje bulharská policie

ČTK ČTK
27. 10. 2015 10:04
V rámci lovecké sezony vyzvala bulharská policie lovce a myslivce k ostražitosti. Měli by se vyhýbat jasně neidentifikovatelným cílům, aby omylem nezastřelili běžence, kteří se pokouší překonávat hranice s Tureckem a nepozorovaně přejít Bulharsko dál do západní Evropy. Přestože zatím nebyly hlášeny žádné incidenty, do kterých by byli zapojeni lovci, v polovině října byl v pohraniční oblasti náhodně zastřelen jeden afghánský uprchlík policejní hlídkou.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Sofie - Bulharská policie v těchto dnech vyzvala v rámci lovecké sezony všechny místní lovce pohybující se zejména na jihovýchodě země ke zvýšení pozornosti při lovu zvěře. Mají dávat pozor na to, aby omylem nezastřelili někoho z uprchlíků, kterým se - byť v omezené míře - podaří překročit hranici.

"Lovci byli obzvláště varováni, aby se nezaměřovali na cíl, který není jasně identifikovaný a aby nestříleli na původ hluku v lese, protože by to mohli být lidé, a ne zvěř," uvedla agentura AFP s odvoláním na bulharský lovecký svaz.

Lovcům je také doporučeno, aby v případě nezvyklého výskytu lidí v lese raději přivolali policii.

V polovině října byl v pohraniční oblasti náhodně zastřelen afghánský uprchlík policejní hlídkou, která se snažila zastavit pět desítek migrantů, kteří od hranice s Tureckem ušli už asi 30 kilometrů. Zatím nebyly hlášeny podobné incidenty, do kterých by byli zapleteni lovci.

Obyvatelé příhraničních regionů pravidelné hlásí překračování hranice migranty, kteří se snaží přejít přes Bulharsko, aniž by se registrovali, aby se nezdržovali na své cestě do vysněného cíle, kterým je hlavně Německo.

 

Právě se děje

před 20 minutami

V bratislavském sídle Penty zasahuje policie

V sídle finanční skupiny Penta ve slovenské Bratislavě zasahuje policie. Informuje o tom server Aktuality.sk. Důvod není jasný. Policie zásah nekomentuje, více informací by měl brzy poskytnout ministr vnitra Roman Mikulec. Šéf Penty Jaroslav Haščák byl jedním z aktérů v kauze Gorila.

Zdroj: Zahraničí
Další zprávy