Ta považuje vzájemnou spolupráci za mnohem efektivnější. Ministerstvo vnitra se proto rozhodlo od plánu ustoupit.
Francie bude mít nový zákon proti teroru ČTĚTE ZDE
"V tomto okamžiku nebudu usilovat o žádné legislativní kroky v této věci, nicméně situaci budeme neustále kontrolovat, " prohlásil ministr vnitra Charles Clarke.
Kontroverzní plán se hroutí
Kontroverzní plán na uzavření některých mešit byl reakcí na červencové bombové útoky v Londýně, při kterých zemřelo více než padesát osob a které ochromily milionovou britskou metropoli na několik dní.
Jen dva týdny na to se podařilo zabránit dalšímu útoku. Nastražené bomby tehdy selhaly a k explozím nedošlo.
Dalšími body na seznamu byla možnost vyhostit cizince, kteří mají napojení na teroristy, vytvoření seznamu radikálních muslimských duchovních, obchodů a internetových stránek.
Od samotného počátku si vládou předložený plán vysloužil kritiku opozice, stejně jako příslušníků vládnoucí Labouristické strany.
PŘEČTĚTE SI: Blair narazil se zákonem proti teroru
Již během listopadu utrpěl britský premiér první parlamentní porážku, když parlamentem neprošel zákon, který prodlužoval dobu, po kterou může policie zadržovat podezřelé z terorismu, aniž by jim sdělila obvinění. Zatímco dlouhou dobu platila dvoutýdenní lhůta, Blairova vláda ji chtěla prodloužit na devadesát dní. Dolní sněmovna nakonec přijala návrh části vládní strany a opozice a lhůtu prodloužila na 28 dní.
Mešity a terorismus? Nikdy!
Podle Britské muslimské rady, největší islámské organizace v zemi, je spojení terorismu a jejich svatých míst nelogické a zároveň nepříjemné.
"Cítíme, že mešity jsou mylně považovány za centra extremismu, zatímco realita říká, že přispívají spíše k modernizaci," prohlásil jeden z členů Rady. "Bomboví útočníci byli indoktrinováni mimo mešity," dodal.