reklama
 
 

Všechny osoby zatčené kvůli atentátu v Londýně jsou na svobodě

1. 4. 2017 15:55
Britská policie propustila posledního muže z dvanácti podezřelých ze spoluúčasti na přípravě atentátu, při němž 22. března Brit Khalid Masood v Londýně zabil čtyři lidi. Vyšetřování pokračuje, úřady se ale kloní k názoru, že Masood jednal sám.

Londýn - Všechny osoby zatčené kvůli teroristickému útoku v Londýně jsou na svobodě a řízení proti nim nebude pokračovat. Oznámila to britská policie, když byl na svobodu propuštěn poslední ze zadržených - třicetiletý muž z Birminghamu.

Dvanáct osob bylo zadrženo pro podezření ze spoluúčasti na přípravě atentátu, při němž 22. března Brit Khalid Masood v Londýně zabil čtyři lidi.

Policie oznámila, že vyšetřování pokračuje, ale úřady se nyní kloní k názoru, že Masood jednal sám. Nejprve autem porážel chodce na Westminsterském mostě a pak u budovy parlamentu způsobil nožem smrtelná zranění policistovi.

Jeho čin trval 82 sekund a podle policie se Masood zřejmě inspiroval ideologií extremistů. Důkazy o jeho přímém napojení na Islámský stát nebo Al-Káidu zatím nejsou. K útoku se přihlásil Islámský stát.

Dvaapadesátiletý Masood konvertoval k islámu, má tři děti a má za sebou kriminální minulost.

autor: ČTK | 1. 4. 2017 15:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama