Všechny osoby zatčené kvůli atentátu v Londýně jsou na svobodě

ČTK ČTK
1. 4. 2017 15:55
Britská policie propustila posledního muže z dvanácti podezřelých ze spoluúčasti na přípravě atentátu, při němž 22. března Brit Khalid Masood v Londýně zabil čtyři lidi. Vyšetřování pokračuje, úřady se ale kloní k názoru, že Masood jednal sám.
Londýn po teroristickém útoku
Londýn po teroristickém útoku | Foto: Reuters

Londýn - Všechny osoby zatčené kvůli teroristickému útoku v Londýně jsou na svobodě a řízení proti nim nebude pokračovat. Oznámila to britská policie, když byl na svobodu propuštěn poslední ze zadržených - třicetiletý muž z Birminghamu.

Dvanáct osob bylo zadrženo pro podezření ze spoluúčasti na přípravě atentátu, při němž 22. března Brit Khalid Masood v Londýně zabil čtyři lidi.

Policie oznámila, že vyšetřování pokračuje, ale úřady se nyní kloní k názoru, že Masood jednal sám. Nejprve autem porážel chodce na Westminsterském mostě a pak u budovy parlamentu způsobil nožem smrtelná zranění policistovi.

Jeho čin trval 82 sekund a podle policie se Masood zřejmě inspiroval ideologií extremistů. Důkazy o jeho přímém napojení na Islámský stát nebo Al-Káidu zatím nejsou. K útoku se přihlásil Islámský stát.

Dvaapadesátiletý Masood konvertoval k islámu, má tři děti a má za sebou kriminální minulost.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy