Před případnou pozemní ofenzivou je podle ní důležité shromáždit mezinárodní koalici spojenců, kteří budou spolupracovat s Izraelem a také s těmi, již povedou dialog s Hamásem. "A to tak, aby se na ně udržel tlak, usilovalo se o záchranu co nejvíce rukojmích, vytvořil se humanitární koridor a vyměnili se rukojmí za vězně v izraelských věznicích," uvádí ve videu v úvodu článku. "To vše ale musí velmi opatrně vyjednat třetí strany," dodává.
Pokud se tak nestane, Izrael se podle ní bude dostávat na mezinárodním poli do izolace a každá další minuta invaze bude ústit v lidskou katastrofu. "Náklady pro obyvatele Gazy, Západního břehu Jordánu, pro Palestince v obou oblastech, pro Izrael i pro celý region pak budou nesmírně vysoké. Politické náklady budou taktéž obrovské," podotýká analytička z prestižního politického institutu Chatham House.
Spouštěčem regionální války na Blízkém východě by se podle ní mohl stát i útok na Izrael ze strany libanonského islamistického hnutí Hizballáh. To ale ještě vyčkává, jak se situace v Gaze bude nadále vyvíjet. Jakmile by se ale skupina do války zapojila, přidala by se k ní podle analytičky i řada dalších aktérů v regionu.
"Pravděpodobně by došlo i k útokům na Židy a Izraelce po celém světě," míní Bar-Yaacovová. "Jakmile totiž jednou válku zahájíte, je velmi těžké vědět, jak skončí. Může se velmi rychle stočit jedním směrem. Je mnohem těžší válku ukončit než zabránit jejímu podnícení," podotýká.