Bomba zabila 14 Iráčanů a zranila jich 30. Za tři týdny zemřelo v zemi při útocích na 300 lidí

ČTK ČTK
25. 7. 2016 10:02
Při bombovém útoku severovýchodně od Bagdádu v pondělí zahynulo nejméně 14 lidí a přes 30 jich utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na policejní a nemocniční zdroje. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. K explozi došlo ve městě Chális, které leží asi 80 kilometrů od irácké metropole. Islamisté v této oblasti často útočí na bezpečnostní složky i civilisty. Některá zranění jsou velmi vážná, očekává se tak, že počet obětí poroste. Bagdád je ve stavu vysoké pohotovosti po bombových útocích z 3. července, při kterých zemřelo nejméně 292 lidí. Irácká vláda vede za podpory mezinárodní koalice boj proti Islámskému státu, současně připravuje dobytí islamisty drženého Mosulu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 59 minutami

Stav šéfa KSČM Filipa se po infarktu zlepšuje, nemocnici by mohl opustit v pátek

Stav předsedy KSČM Vojtěcha Filipa se po středečním infarktu a následném kardiologickém zákroku zlepšuje. Všeobecnou fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí ale ve čtvrtek ještě neopustí, řekla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Pokud se nic nezmění, mohl by podle ní Filip hospitalizaci ukončit v pátek. Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče. Pětašedesátiletý Filip hned ve středu po zprůchodnění cév avizoval, že v pátek bude zpět v práci. Podle jeho spolupracovníků šlo spíš o jeho přání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy