Autobus s ruskými dělníky sjel do Černého moře, zemřelo nejméně 16 lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 8. 2017 11:35
Nejméně 16 mrtvých si v jižním Rusku vyžádala v pátek nehoda autobusu, který sjel do Černého moře. Informovala o tom agentura Interfax. Původní zprávy podle různých zdrojů udávaly 12 obětí. Záchranáři vyprostili 16 těl, dalších 24 lidí bylo zachráněno a jeden člověk je pohřešován. Nehoda se stala v obci Volna v Krasnodarském kraji na Tamaňském poloostrově. V autobuse cestovalo 41 dělníků, kteří jeli na stavbu mola. Policie uvedla, že událost vyšetřuje jako nehodu. Interfax s odvoláním na své zdroje uvedl, že vyšetřovatelé vycházejí z toho, že autobusu selhaly brzdy.
Záchranáři u ruského města Volna, kde autobus sjel do Černého moře.
Záchranáři u ruského města Volna, kde autobus sjel do Černého moře. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy