Na Sibiři nouzově přistálo letadlo ruského ministerstva obrany. Šestnáct lidí je vážně zraněných

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 19. 12. 2016 8:39
V oblasti Dálného východu se zřítilo letadlo patřící ruskému ministerstvu obrany. Po provedení nouzového přistání se vážně zranilo 16 lidí. V oblasti v době nehody panovalo špatné počasí. Na palubě cestovalo 32 vojáků, především důstojníků, a sedm členů posádky. Letoun se podle TASS zřítil krátce před cílem, asi 30 kilometrů od přístavu Tiksi na Sibiři.
Iljušin Il-18. Ilustrační foto.
Iljušin Il-18. Ilustrační foto. | Foto: Sergey Riabsev/Wikimedia Commons

Tiksi (Rusko, Dálný východ) – Ve východní části Sibiře mělo nehodu letadlo patřící ruskému ministerstvu obrany. Při nouzovém přistání se vážně zranilo 16 lidí. Na palubě bylo 32 cestujících, především důstojníků, a sedm členů posádky, napsal server BBC s odvoláním na ruská regionální média.

První zprávy o nehodě přitom hovořily o 27 mrtvých. Letoun se podle agentury TASS zřítil krátce před cílem, asi 30 kilometrů od přístavu Tiksi na Sibiři, po tvrdém dopadu se podle zdrojů médií rozpadl na tři části.

Agentura Interfax s odvoláním na tiskovou službu regionální vlády uvedla, že předběžnou příčinou nehody byl silný boční vítr provázený poryvy.

Na místě nehody zajišťuje záchranné operace zhruba 100 vojáků a dva vrtulníky Mi-8. Do nemocnice v Tiksi už bylo přepraveno 32 zraněných vojáků, z nich 16 je ve vážném stavu, dodal zdroj agentury TASS.

Ruská média v prvních zprávách mylně informovala, že letoun havaroval a že neupřesněný počet lidí na palubě přišel o život.

Letoun Il-18 je osobní dopravní stroj určený pro lety na středně dlouhé vzdálenosti. Jde o jedno z prvních sovětských turbovrtulových letadel. Sériově se vyráběl v letech 1958 až 1978.

 

Právě se děje

Další zprávy