Na Sibiři nouzově přistálo letadlo ruského ministerstva obrany. Šestnáct lidí je vážně zraněných

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 19. 12. 2016 8:39
V oblasti Dálného východu se zřítilo letadlo patřící ruskému ministerstvu obrany. Po provedení nouzového přistání se vážně zranilo 16 lidí. V oblasti v době nehody panovalo špatné počasí. Na palubě cestovalo 32 vojáků, především důstojníků, a sedm členů posádky. Letoun se podle TASS zřítil krátce před cílem, asi 30 kilometrů od přístavu Tiksi na Sibiři.
Iljušin Il-18. Ilustrační foto.
Iljušin Il-18. Ilustrační foto. | Foto: Sergey Riabsev/Wikimedia Commons

Tiksi (Rusko, Dálný východ) – Ve východní části Sibiře mělo nehodu letadlo patřící ruskému ministerstvu obrany. Při nouzovém přistání se vážně zranilo 16 lidí. Na palubě bylo 32 cestujících, především důstojníků, a sedm členů posádky, napsal server BBC s odvoláním na ruská regionální média.

První zprávy o nehodě přitom hovořily o 27 mrtvých. Letoun se podle agentury TASS zřítil krátce před cílem, asi 30 kilometrů od přístavu Tiksi na Sibiři, po tvrdém dopadu se podle zdrojů médií rozpadl na tři části.

Agentura Interfax s odvoláním na tiskovou službu regionální vlády uvedla, že předběžnou příčinou nehody byl silný boční vítr provázený poryvy.

Na místě nehody zajišťuje záchranné operace zhruba 100 vojáků a dva vrtulníky Mi-8. Do nemocnice v Tiksi už bylo přepraveno 32 zraněných vojáků, z nich 16 je ve vážném stavu, dodal zdroj agentury TASS.

Ruská média v prvních zprávách mylně informovala, že letoun havaroval a že neupřesněný počet lidí na palubě přišel o život.

Letoun Il-18 je osobní dopravní stroj určený pro lety na středně dlouhé vzdálenosti. Jde o jedno z prvních sovětských turbovrtulových letadel. Sériově se vyráběl v letech 1958 až 1978.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Státní zástupce znovu podal obžalobu kvůli úniku odposlechů Béma s Janouškem

Státní zástupce znovu podal žalobu na bývalého předsedu Věcí veřejných Víta Bártu a policistu Jana Petržílka kvůli úniku odposlechů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Žalobce viní Bártu s Petržílkem ze zneužití pravomoci a ohrožení utajované informace. O znovupodání žaloby informovala pondělní Mladá fronta Dnes (MfD).

Nově podaná obžaloba už v utajeném režimu není. "Jediná odstraněná vada je, že obžaloba již není utajována. Spis je i přes výhrady městského soudu a vrchního soudu utajován stále stejně," řekl MfD Petržílkův advokát Václav Němec. Důkazně se podle něj spis vůbec nikam neposunul.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Venezuelský opoziční předák López, který je blízkým spolupracovníkem Guaidóa, uprchl do Španělska

Venezuelský opoziční předák Leopoldo López v neděli dorazil do Španělska poté, co se rok a půl ukrýval v rezidenci španělského velvyslance ve venezuelské metropoli Caracasu. Lópezovi se nejprve podařilo utéci do Kolumbie, odkud odletěl do Madridu, kde se znovu shledal se svou rodinou. López je blízkým spolupracovníkem šéfa parlamentu Juana Guaidóa, jehož uznává na šest desítek zemí prozatímním prezidentem Venezuely. Guaidó se snaží přimět k demisi autoritářskou vládu Nicoláse Madura s cílem uspořádat v zemi svobodné volby.

López slíbil, že i z exilu bude podporovat politickou opozici v její snaze sesadit Madura. "Venezuelci, toto rozhodnutí nebylo jednoduché. Ujišťuji vás ale, že můžete počítat s tím, že budu bojovat odkudkoli. Nebudeme odpočívat a budeme pokračovat dnem i nocí ve snaze dosáhnout svobody, kterou si všichni Venezuelci zasluhují," uvedl López.

Zdroj: ČTK
Další zprávy