"Postavte školy, školky, nemocnice. Dávejte učitelům vyšší platy," odpovídá na otázku reportérů mladý muž v Jekatěrinburgu. "Nebo například důchody. Moje matka je důchodkyně. Dostává měsíčně 460 dolarů, protože je oceněná za celoživotní práci. Ale ostatní důchodci tolik nedostávají," souhlasí s ním další.
Několik oslovených lidí v Archangelsku, přístavu na severozápadě Ruska, zmiňuje, že by ve městě zase potřebovali moderní toalety. "Žijeme ve 21. století, a někteří lidé stále nemají pitnou vodu a vodovod. Pořád mají venkovní záchody," tvrdí muž ve středním věku. "Ale lidé říkají, že jim stačí to, co mají. A úřady z toho těží," dodává.
Další oslovení ale vysoké náklady na válku schvalují a podporují počínání prezidenta Vladimira Putina. "Vydržíme všechno. Jsme připraveni žít v chudobě kvůli naší zemi a pravdě. Je mi jedno, jestli se zvýší ceny, jsme připraveni to přijmout v zájmu míru," uvádí starší muž ze Smolensku.
Odhady finančních nákladů na vedení války na Ukrajině se mnohdy liší. Například podle amerického serveru Newsweek Rusko denně za invazi vydá až 900 milionů dolarů, v přepočtu 21 miliard korun. Do výdajů týdeník počítá platby vojákům, zásobovaní municí či zajištění oprav poškozeného vojenského materiálu.