Ailes nebude Trumpovým poradcem před televizní debatou, jeho tým to popřel

ČTK ČTK
16. 8. 2016 20:41
Tým Donalda Trumpa popřel informaci listu The New York Times, že bývalý šéf zpravodajské stanice Fox News Roger Ailes bude poradcem prezidentského kandidáta republikánů před televizními debatami obou uchazečů o americký prezidentský úřad. Ailes v červenci z televize Fox odešel kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování. "Neradí panu Trumpovi, ani mu nepomáhá s přípravou na debatu. Jsou dlouholetí přátelé, avšak Ailes nemá v kampani oficiální ani neoficiální roli," oznámila s odvoláním na zdroje z Trumpova týmu agentura Reuters. První televizní debata mezi Trumpem a jeho soupeřkou Hillary Clintonovu se bude konat 26. září.
Roger Ailes
Roger Ailes | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy