Wal-Mart: nakupujte uvážlivě, my na tom vyděláme

hjp
19. 2. 2008 17:25
Řetězec těžil ze slev potravin a prodeje elektroniky
Jeden z největších amerických řetězců Wal-mart čelí nařčení, že poskytuje neadekvátní zdravotní pojištění pro své zaměstnance, kterých je více než jeden milion. Plánuje proto změnit celou svoji politiku ohledně pojištění zaměstnanců.
Jeden z největších amerických řetězců Wal-mart čelí nařčení, že poskytuje neadekvátní zdravotní pojištění pro své zaměstnance, kterých je více než jeden milion. Plánuje proto změnit celou svoji politiku ohledně pojištění zaměstnanců. | Foto: Reuters

New York - Američané kvůli špatnému stavu ekonomiky více přemýšlejí o tom, za kolik nakupují základní zboží jako jídlo nebo hygienické potřeby.

Čtvrtletní výsledky největšího maloobchodního řetězce světa, Wal-Mart Stores, díky tomu překonaly očekávání analytiků.

O růst zisku se postaraly i vyšší tržby řetězce v Číně, Brazílii a Argentině, uvedla agentura Bloomberg.

Ve Spojených státech Wal-Mart rozšířil svůj sortiment o elektroniku a zavedl slevy na potraviny a hygienické zboží dříve, než je obvyklé.

"Jsme si vědomi toho, že ekonomika zůstává na kritické úrovni i v novém fiskálním roce," uvedl pro agenturu Reuters šéf Wal-Martu Lee Scott. "Zákazníci v lednu věnovali mnohem větší pozornost tomu, za co utrácejí."

Foto: Reuters
Čtěte také
Válka o nový formát DVD končí. Toshiba kapitulovala

Čistý zisk vzrostl v posledním čtvrtletí o čtyři procenta na 4,1 miliardy dolarů. Tržby stouply na více než 106 miliard, trh čekal o necelé dvě miliardy méně.

"Nikdo nezbohatne na prodeji potravin, ale myslím, že je to skvělý způsob, jak mít situaci pod kontrolou," komentoval výsledky Peter Sorrentino ze společnosti Huntington Asset Advisors.

"Ekonomicky vzato, pokud lidé začnou své dolary šetřit, bude z toho těžit Wal-Mart," dodal.

Čtěte dále:

 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
Další zprávy