ústavní stížnost

Bývalý soudce Berka potrestaný za konkurzy podal ústavní stížnost

Bývalý ústecký soudce Jiří Berka, jenž si má za zmanipulované konkurzy odpykat sedm let ve vězení, podal ústavní stížnost. Na Ústavní soud se postupně obracejí také někteří další aktéři vleklé kauzy. Tresty jim letos potvrdil Nejvyšší soud, zrušil jen propadnutí majetku u části odsouzených, pokládá je za špatně podložené a také nadbytečné, i s ohledem na délku řízení.

O Berkově stížnosti zatím není rozhodnuto, uvedla mluvčí Ústavního soudu Miroslava Sedláčková. Další stížnosti podle informací ČTK podali také Daniel Thonat a Miroslava a Karel Melicharovi.

Zdroj: ČTK

Česká pošta podává ústavní stížnost proti zamítnutí rozdílných mezd v krajích

Česká pošta podá ústavní stížnost proti rozhodnutí Nejvyššího soudu, že nemůže vyplácet rozdílnou mzdu za stejnou práci v různých regionech. "S ohledem na to, že Nejvyšší soud vydal tzv. precedentní rozhodnutí, má Česká pošta za to, že podání ústavní stížnosti je na místě i s ohledem na celospolečenský zájem na řešení této otázky," uvedl mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Rozsudek NS dal za pravdu muži, který jako řidič pracoval pro Českou poštu v Olomouckém kraji, a to za mzdu 18 080 Kč. Zcela identická pozice, ovšem v Praze, byla odměňována o více než 3000 Kč štědřeji. Zaměstnanec úspěšně žádal o dorovnání mzdy, které přesáhlo 100 000 korun. Pošta rozdílné mzdy obhajuje tím, že do jejich výše se promítají jednak předpoklady a požadavky pro výkon práce, jednak podmínky jednotlivých pracovišť.

Zdroj: ČTK
Pokračovat